Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІМОРФІЗМ ФРАГМЕНТІВ ДНК ТА ОСОБЛИВОСТІ ГЕНОМНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕЯКИХ ВИДІВ ССАВЦІВ І ДВОДОЛЬНИХ РОСЛИН

ПОЛІМОРФІЗМ ФРАГМЕНТІВ ДНК ТА ОСОБЛИВОСТІ ГЕНОМНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕЯКИХ ВИДІВ ССАВЦІВ І ДВОДОЛЬНИХ РОСЛИН

Назва:
ПОЛІМОРФІЗМ ФРАГМЕНТІВ ДНК ТА ОСОБЛИВОСТІ ГЕНОМНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕЯКИХ ВИДІВ ССАВЦІВ І ДВОДОЛЬНИХ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
ТРЯПІЦИНА Наталія Василівна
УДК 575:636.082:573.4
ПОЛІМОРФІЗМ ФРАГМЕНТІВ ДНК ТА ОСОБЛИВОСТІ ГЕНОМНОЇ
ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕЯКИХ ВИДІВ ССАВЦІВ І ДВОДОЛЬНИХ РОСЛИН
03.00.15 - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті агроекології Української Академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Глазко Валерій Іванович
Завідувач відділу радіоекології
Інституту агроекології УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Димань Тетяна Миколаївна
Білоцерківський аграрний університет,
завідувач кафедри екотрофології
кандидат біологічних наук,
Балацький Віктор Миколайович,
Інститут свинарства УААН
завідувач лабораторії генетики
Провідна установа: Київський національний аграрний університет
при Кабінеті Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться 11 травня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, м.Київ, вул. Метрологічна,12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: м. Київ, вул..Метрологічна,12.
Автореферат розіслано 11 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Л.І.Моклячук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При вирішенні теоретичних і прикладних завдань сільськогосподарської генетики необхідно мати високополіморфні молекулярно-генетичні маркери, які б дозволяли адекватно оцінювати рівень генетичної мінливості сільськогосподарських видів рослин і тварин а також споріднених з ними диких видів (Глазко, Созинов, 1993; Сиволап, 1998).
В останні роки стали інтенсивно використовуватися маркери, отримання яких базується на ампліфікації різних класів повторюваної ДНК, зокрема мікросателітної (ISSR-PCR-маркери) (Caetano-Annoles, 1995; Wolfe et al., 1998; Gupta et al., 1998) і транспозонної (IRAP-PCR-маркери) (Waugh et al., 1997; Kalendar et al., 1999; Leigh et al., 2003). Обидва класи маркерів є фрагментами геномної ДНК, що фланковані інвертованими повторами. Основною їх перевагою є високий рівень поліморфізму та відтворення, що робить можливими міжлабораторні порівняння. Недоліком цих маркерів є відсутність інформації про функції й хромосомну локалізацію. Це ускладнює інтерпретацію даних, які отримуються з їх використанням, оскільки не дозволяє оцінити рівень нейтральності цих маркерів до дії добору та їх універсальність для визначення генотипів рослин і тварин на всіх таксономічних рівнях. Не визначені також чіткі критерії для цілеспрямованого підбору цих маркерів для роботи з рослинними і тваринними геномами, що сприяло б ефективнішому їх використанню при паспортизації геномів, MAS-селекції, оцінці внутрішньопородньої, внутрішньосортової й внутрішньопопуляційної генетичної мінливості, вивченню генетичних наслідків впливу різних факторів добору, у тому числі стресових.
З огляду на це, розробка нових підходів до оцінки рівня інформативності молекулярно-генетичних маркерів, що базуються на використанні характеристик із фізичним і математичним змістом, і виявлення найбільш інформативних ISSR-PCR- і IRAP-PCR-маркерів для оцінки генетичної мінливості сільськогосподарських видів рослин і тварин є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими прогамами, планами, темами. Дослідження проводилися відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Інституту агроекології УААН за темою: „Теоретично обгрунтувати і розробити практичні заходи щодо екологічного використання природоресурсного потенціалу агроландшафтів з метою забезпечення сталого розвитку аграрного виробництва і покращання якості життя людини” (номер державної реєстрації 0101U003298), підпрограма „Теоретично обгрунтувати і застосувати на практиці методи сільськогосподарської біотехнології для цілеспрямованого формування сталих агросистем” (номер Державної реєстрації 0101U003296).
Мета і задачі досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІМОРФІЗМ ФРАГМЕНТІВ ДНК ТА ОСОБЛИВОСТІ ГЕНОМНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕЯКИХ ВИДІВ ССАВЦІВ І ДВОДОЛЬНИХ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок