Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УРАЖЕННЯМИ КОЛІННОГО СУГЛОБУ ПРИ ПСОРІАТИЧНОМУ АРТРИТІ.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УРАЖЕННЯМИ КОЛІННОГО СУГЛОБУ ПРИ ПСОРІАТИЧНОМУ АРТРИТІ.

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УРАЖЕННЯМИ КОЛІННОГО СУГЛОБУ ПРИ ПСОРІАТИЧНОМУ АРТРИТІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Академія медичних наук України
інститут травматології та ортопедії
МУСАБ І. Ф. ІДРІС

УДК: 616.728.3-002.517:616-079.3-059
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УРАЖЕННЯМИ
КОЛІННОГО СУГЛОБУ ПРИ ПСОРІАТИЧНОМУ АРТРИТІ.
 
14.01.21 – травматологія та ортопедія
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
 
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному медичному університеті
імені О. О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Бур’янов Олександр Анатолійович Національний медичний університет імені О. О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри травматології та ортопедії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Грицай Микола Павлович, Інститут травматології та ортопедії АМН України, завідувач відділенням кістково-гнійної хірургії
 
доктор медичних наук Зазірний Ігор Михайлович, завідувач ортопедо-травматологічного відділення клінічної лікарні „Феофанія” Державного управління справами президента України
Провідна установа:
Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету імені М. Горького МОЗ України, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться 14.03.2006 року о .14. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.60.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
Автореферат розіслано 09.02.2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
доктор медичних наук, професор С. С. Страфун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики та лікування уражень опорно-рухового апарату при псоріатичному артриті на різних стадіях розвитку патологічного процесу в цілому, і колінного суглобу зокрема – одна із актуальних в артрології.
Псоріатичний артрит (ПА) зустрічається від 7 до 30% загальної кількості хворих на псоріаз, хворіють переважно чоловіки (60%), найбільш працездатного віку від 25 до 54 років (81,81%); ПА є чинником втрати працездатності та інвалідизації пацієнтів (30%).
Етіологія захворювання, як і основні ланки структурно-функціональних порушень, до кінця не з’ясовані. Проведене інформаційне дослідження вказує на відсутність єдності в поглядах на ПА, як самостійну нозологічну одиницю. Велике значення в розвитку захворювання має хронічна інфекція, спадковість, аутоімунні порушення, стресові ситуації, негативний вплив факторів зовнішнього середовища. Відсутність чітких уявлень про розвиток захворювання виключає можливість проведення своєчасного патогенетичного лікування, а також використання діючих профілактичних заходів.
Помилки при діагностуванні ПА, особливо на ранніх стадіях захворювання, складають біля 78%. Це пояснюється єдністю ранніх проявів ПА з іншими колагенозами та відсутністю диференційно-діагностичних критеріїв.
Не дивлячись на певні успіхи в діагностиці та лікуванні ПА, відсоток незадовільних результатів лікування залишається достатньо високим (до 40%), що потребує подальшого вивчення та пошуків найбільш ефективних діагностичних і патогенетичних лікувально-профілактичних заходів.
Серед уражень великих суглобів при ПА, ураження колінного суглобу зустрічається у 58,2% випадків та займає одне з перших місць.
Комплексне лікування хворих на ПА з ураженнями колінних суглобів включає медикаментозні та фізіотерапевтичні заходи, основною метою яких є зупинення прогресування патологічного процесу в цілому, а також попередження розвитку незворотніх проліферативно-деструктивних змін, конкордатних або дискордантних деформацій в суглобі з порушенням його функції. Однак, як свідчать дані літератури, ортопедичному лікуванню і профілактиці розвитку деформацій не приділяється належної уваги, чим пояснюється відсутність комплексного патогенетичного лікування.
Таким чином, розробка та впровадження ортопедичних методів лікування в системі надания допомоги хворим з ураженнями колінного суглобу при ПА є актуальним і потребує подальшого вивчення та обгрунтування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УРАЖЕННЯМИ КОЛІННОГО СУГЛОБУ ПРИ ПСОРІАТИЧНОМУ АРТРИТІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок