Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1861-1917 рр.)

РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1861-1917 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1861-1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мінц Микола Олександрович
УДК 94 (477.7)”18/19”
РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
(1861-1917 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та історії Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент, Тригуб Олександр Петрович, Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Водотика Сергій Григорович, Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, професор кафедри державно-правових дисциплін
кандидат історичних наук
Петренко Ірина Миколаївна, Полтавський університет споживчої кооперації України,
доцент кафедри культурології та історії
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. .
Автореферат розіслано “21” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Ткаченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Демократичні процеси, які відбуваються в сучасному українському суспільстві – демократизація, реформування освіти, досягнення науки – базуються на національних та історичних надбаннях українського народу. Прогресивні тенденції в розвитку суспільства мають глибоке історичне коріння. Можна сміливо сказати про те, що досягнення, які має сьогодні національна школа, значною мірою спираються на накопичений досвід роботи народних шкіл другої половини ХІХ – початку ХХ ст.: організація уроку, використання методик навчання, формування педагогів і робота з ними, безкоштовне забезпечення учнів підручниками, навчальними посібниками, створення відповідних умов для проведення навчально-виховного процесу тощо. Дослідження та аналіз широкого кола наукових праць учених і педагогів-практиків дореволюційного періоду засвідчують, що однією з основних освітянських проблем минулого був розвиток народної початкової освіти. Сучасні українські дослідники розглядають народну початкову освіту, як складову частину національної культури українського народу.
Освітянські процеси на Півдні Україні розвивалися в контексті освоєння регіону. Потреби економіки краю, суспільного життя, воєнно-стратегічного значення, торгівлі вимагали від держави, органів місцевого самоврядування і духовного відомства зусиль, спрямованих на розвиток початкової освіти народу. На відміну від інших районів країни територія Херсонської губернії не мала усталеного освітнього минулого. Труднощі, які мали місце в освоєнні земель Херсонської губернії, не були характерними для розвитку інших регіонів України. Початкові школи створювалися в нових містах і селах. Досвіду у творців місцевої народної школи практично був відсутній.
Особливого значення набуває відтворення достовірної історичної картини створення і розвитку системи дореволюційної початкової освіти на Півдні України, розгортання мережі народних шкіл, підпорядкованих різним відомствам, формування державної та регіональної освітянської політики. Особливої уваги вимагають також питання дослідження організації народної школи, система державного контролю за її діяльністю, кадрове забезпечення і фінансування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в контексті науково-дослідних тем “Актуальні проблеми історії Нижнього Подніпров’я та Побужжя” (зареєстрована в УкрІНТЕІ – РК U003788 від 03.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (1861-1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок