Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутнього вчителя до професійної саморегуляції в процесі вивчення педагогічних дисциплін

Підготовка майбутнього вчителя до професійної саморегуляції в процесі вивчення педагогічних дисциплін

Назва:
Підготовка майбутнього вчителя до професійної саморегуляції в процесі вивчення педагогічних дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
СЕНЬОВСЬКА Надія Леонідівна
УДК 377.112.4.001+371.13
Підготовка майбутнього вчителя до професійної саморегуляції в процесі вивчення педагогічних дисциплін
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль — 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Чайка Володимир Мирославович, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, директор Інституту педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Гусак Петро Миколайович, Волинський національний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Шахов Володимир Іванович, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, доцент кафедри педагогіки.
Захист відбудеться 29 травня 2008 року о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул.М.Кривоноса, , зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул.М.Кривоноса,2.
Автореферат розіслано 28 квітня 2008 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Шиян Б. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Входження України в єдиний європейський освітній простір обумовлює необхідність переорієнтації навчального процесу вищої школи на формування професійної компетентності і когнітивної активності майбутніх фахівців. Сучасні вимоги до педагога та процесу його підготовки в навчальному закладі зумовлені багатьма факторами: інтенсивною інформатизацією, диференціацією та інтеграцією наук, ускладненням функцій педагогічної діяльності. Усе це вимагає від учителя не лише поінформованості, але й неперервного розвитку професійних якостей. Практика педагогічної роботи й сучасні умови нашого життя ставлять підвищені вимоги до його інтелекту, поведінки, потенціалу професійної саморегуляції. Низький рівень сформованості останньої призводить до невдач у фаховій діяльності, іноді – до асоціативної поведінки.
Актуальність дослідження проблеми формування професійної саморегуляції у студентської молоді, яка вступає в період адаптації до педагогічної діяльності та становлення основ професіоналізму, суттєво зростає у зв’язку з перебудовою системи освіти в Україні, підвищенням рівня психолого-педагогічного забезпечення професійної підготовки конкурентноспроможних фахівців.
Проблему професійної підготовки вчителя у ВНЗ досліджували в різних аспектах: самоздійснення і самоорганізації особистості педагога (В. Андрєєв, В. Загвязинський, В. Кан-Калик, О. Конопкін, М. Никандрова, А. Осніцький), активної та творчої фахової діяльності (І. Бех, І. Зязюн, О. Киричук), шляхів формування саморегуляції внутрішніх станів у професійній діяльності (Р. Хмелюк, А. Востріков, С. Малазонія), особливостей планування, організації та контролю за ходом підготовки майбутніх педагогічних працівників (Л. Карамушка).
Проблема саморегуляції довільної активності людини тісно пов’язана із суб’єктним підходом до дослідження психіки людини (К. Абульханова-Славська, Б. Ананьєв, П. Анохін, Н. Бернштейн, А. Бодалєв, М. Боришевський, О. Конопкін, Г. Костюк, А. Леонтьев, Б. Ломов, В. Моляко та ін.). У цьому контексті сутність особистості характеризують такі поняття, як ініціативність, творчість, відповідальність, самоставлення, самовизначення, самоактуалізація, самодетермінація, саморефлексія, самопроектування тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутнього вчителя до професійної саморегуляції в процесі вивчення педагогічних дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок