Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання інтелектуальної ДІЯЛЬНОСТІ людини-оператора як системи Опрацювання зображень

Моделювання інтелектуальної ДІЯЛЬНОСТІ людини-оператора як системи Опрацювання зображень

Назва:
Моделювання інтелектуальної ДІЯЛЬНОСТІ людини-оператора як системи Опрацювання зображень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,58 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Міністерство транспорту та зв’язку України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
 
камінський роман миколайович
УДК 004.81:159.953;004.032.2;004.93'1
Моделювання інтелектуальної ДІЯЛЬНОСТІ
людини-оператора як системи
Опрацювання зображень
Спеціальність 05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Міністерства транспорту та зв’язку України і Національної академії наук України та Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | чл.-кор. НАН України, доктор технічних наук, професор Грицик Володимир Володимирович
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури, директор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Василенко Юрій Андрійович
Закарпатський державний університет МОН України завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій
доктор технічних наук, професор
Тимченко Леонід Іванович
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України, завідувач кафедри телекомунікаційних технологій і автоматики
доктор технічних наук, професор
Сопрунюк Петро Маркіянович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, завідувач відділу електричних вимірювань фізичних величин
Провідна установа: | Одеський національний політехнічний університет, інститут комп’ютерних систем, кафедра інформаційних систем
Захист відбудеться "24" квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 35.813.01 при Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79000 МСП, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (79000 МСП, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий "21" березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Опотяк Ю. В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Базою створення систем та засобів штучного інтелекту за теперішнього стану комп’ютерних технологій є такі моделі інтелектуальної діяльності людини, які для даної задачі імітують ті функції її мозку, технічна реалізація яких дає результати, аналогічні результатам цієї діяльності. В цьому плані актуальність дисертаційного дослідження визначається такими обставинами.
По-перше, створення сучасних високопродуктивних та ефективних систем і засобів штучного інтелекту, зокрема для опрацювання зображень в будь-якій конкретній предметній області, базується на імітації і реалізації алгоритмів, що розроблені для відповідної інтелектуальної діяльності на підставі сучасних представлень про неї і, які є апріорно аналогічні з алгоритмами, що їх використовує людина-оператор. Суть проблеми в тому, що такі „інтелектуальні” алгоритми надзвичайно складно зафіксувати в процесі діяльності оператора, зрозуміти, дослідити, структурувати та формалізувати, оскільки, навіть високо кваліфіковані оператори не можуть точно, чітко і однозначно їх описати. Крім того, використання середньостатистичних даних та апріорних описів процесів сприйняття візуальної інформації, наведених у довідниках та відповідних публікаціях, мають переважно локальний, специфічний та різноплановий характер, визначений конкретними постановками задач. Це зосереджує увагу власне на необхідності розробки відповідних засобів і методів експериментального дослідження та моделювання індивідуальної інтелектуальної операторської діяльності, розглядаючи її з позиції системного підходу, тобто як систему опрацювання зображень.
По-друге, відомі підходи в психофізиці сприйняття, ергономіці та кібернетиці не забезпечують відповідними даними розробників алгоритмів систем штучного інтелекту в основному через відсутність методів оцінювання розпізнавальної складності зображень, зокрема їх семантичної складової, для встановлення чітких системних залежностей "вхід - стан" і "вхід – стан – вихід" в сенсі математичної теорії систем М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Моделювання інтелектуальної ДІЯЛЬНОСТІ людини-оператора як системи Опрацювання зображень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок