Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ КОНВЕРГЕНТНОСТІ ДЛЯ НЕЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ

ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ КОНВЕРГЕНТНОСТІ ДЛЯ НЕЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ КОНВЕРГЕНТНОСТІ ДЛЯ НЕЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “львівська політехніка”
аранчук Роман Ярославович
УДК 621.372
ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ КОНВЕРГЕНТНОСТІ
ДЛЯ НЕЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ
05.09.05 - теоретична електротехніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор
Синицький Лев Аронович,
професор кафедри радіофізики
Львівського національного
університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович,
професор кафедри “Теоретична радіотехніка та радіовимірювання” Національного університету “Львівська політехніка”–
кандидат технічних наук
Джала Василь Романович,
молодший науковий співробітник
Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка
НАН України, м.Львів
Провідна установа – | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра “Теоретичні основи електротехніки”
 
Захист відбудеться “  ” червня 2004 р. о “  ” год. ”  ” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.02 Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12, ауд.114)
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м.Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “ 18 ” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д35.052.02 Коруд В.І.
агальна характеристика роботи
Актуальність теми. Практично всі електротехнічні і електронні пристрої та системи є нелінійними. Проте у багатьох випадках розглядається їх лінеаризована модель. Якщо ж нелінійність і враховується при розрахунку, то приймається, що відомий головний режим, виникнення якого є бажаним. Після цього при дослідженні застосовують спрощену нелінійну модель.
Ця модель повинна забезпечувати стійкість, що досліджується при лінеаризації рівнянь в околі бажаного режиму, тобто стійкість у малому. Але в реальній ситуації часто зустрічається існування інших режимів, які суттєво відрізняються від бажаного. Іншими словами, бажаний режим не є єдиним і при деяких початкових умовах він не реалізується. Це є наслідком того, що стійкість у малому не є достатньою для забезпечення стійкості у цілому, або глобальної стійкості. В електроенергетиці це означає виникнення аварійної ситуації, особливо небезпечним є виникнення режимів з частотою, яка не співпадає з частотою напруги живлення. Для радіотехнічних систем таке явище також не є унікальним, достатньо вказати явище генерації у підсилювачах у випадку жорсткого збудження. Тут нелінійні кола застосовуються в основному для передачі і обробки інформації, і виникнення побічних режимів теж недопустиме, оскільки воно призводить до збоїв у роботі та спотворення сигналів.
Тому дуже важливою для практики є задача знаходження таких параметрів системи, які забезпечували б глобальну стійкість єдиного періодичного режиму, тобто конвергентність. Не виключається також, що цей періодичний режим є станом рівноваги, що характерно для деяких класів нелінійних параметричних систем. В загальному випадку така задача є дуже складною і на даний момент далека від повного вирішення. Дослідження умов конвергентності широко проводилось в другій половині минулого століття аналітичними та чисельними методами. Але експерименти доводять, що практично всі ці критерії є надто неефективними для практичного застосування. Іншими словами, вони дають лише достатні умови глобальної стійкості єдиного періодичного режиму, а насправді стійкість спостерігається у значно ширшому діапазоні зміни параметрів
той же час, отримання загальних, чітких і ефективних критеріїв конвергентності, які були б придатними для різних систем з широким класом нелінійностей, дозволить проектувати пристрої зі значно меншим запасом по небезпечних параметрах, а також розробити ефективні засоби для усунення небажаних режимів, що вже виникли.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ КОНВЕРГЕНТНОСТІ ДЛЯ НЕЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок