Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛОДІЖНИЙ СЛЕНГ У МОВЛЕННЄВІЙ СТРУКТУРІ м. ХЕРСОНА

МОЛОДІЖНИЙ СЛЕНГ У МОВЛЕННЄВІЙ СТРУКТУРІ м. ХЕРСОНА

Назва:
МОЛОДІЖНИЙ СЛЕНГ У МОВЛЕННЄВІЙ СТРУКТУРІ м. ХЕРСОНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАРТОС СВІТЛАНА АНДРІЇВНА
УДК 811.161.2’276
МОЛОДІЖНИЙ СЛЕНГ У МОВЛЕННЄВІЙ СТРУКТУРІ м. ХЕРСОНА
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови та соціолінгвістики Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук
СТАВИЦЬКА Леся Олексіївна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу соціолінгвістики.
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
ГРИЦЕНКО Павло Юхимович,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу діалектології.
кандидат філологічних наук, доцент
УЖЧЕНКО Дмитро Вікторович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри філологічних дисциплін.
Провідна установа: |
Запорізький національний університет, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя. |
Захист відбудеться 27.06. 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.02 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розіслано 25.05.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук К.Д. Глуховцева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Жаргонно-сленгові страти української усно-розмовної мови залишалися тривалий час поза увагою вітчизняних учених. Причиною була тоталітарна ідеологія, що автоматично виводила зі сфери наукового дослідження мовний шар, який фактом свого існування передбачав неоднорідність суспільства, а отже, й існування корпоративних мов з їхньою потенційною опозицією мовному офіціозові, невимушеністю і свободою мовного самовираження особистості. Тому й ставлення філологів до підмов було здебільшого негативним. На таких пуританських засадах практично не могла розвиватися українська жаргонологія.
У 90-і роки ХХ ст. стався “бум” у вивченні жаргонного субстандарту, знижених стилів мови, що зумовлено вибухом цивільних і мовних свобод. Зникло табу не тільки на вживання жаргонно-сленгового лексикону в ЗМІ, художній літературі, а й на вивчення різнотипних жаргонних субсистем. У річищі зацікавлення науково-теоретичними, практично-прикладними аспектами нової науки — жаргонології — терміни “жаргон”, “сленг” поволі почали втрачати пейоративно-зневажливі конотації.
Актуальним і принципово важливим питанням української жаргонології є ступінь “українськості” жаргонних субкодів у їх соціокомунікативному та функціональному аспектах. Слід нагадати, що генетичні першовитоки українського жаргону — арготичні системи — припадають ще на ХІХ століття. О.Горбач у монографії “Арго на Україні” аналізує арго українських лірників, ремісників, жебраків, бурсацько-семінарське арго та ін. Учений пов’язує формування українських арготичних систем із входженням у минулому частин України до різних держав, а тому південні та східні субсистеми продукувалися під впливом російської мови.
Проблему мовного побуту українського міста було порушено у зв’язку з утвердженням української мови як державної. Структурований і належним чином розвинений мовний побут міста — важливий чинник існування етносу. Тому не випадково питання мови міста так чи інакше спроектовано на парадигму комунікативної потужності української мови, без чого немислиме утвердження її як державної. Неповнота побутування живих форм усного мовлення — соціолектів, сленгів, арго — в українських містах належить до найзагрозливіших для майбутнього української мови явищ. Аналізуючи стан і статус української мови в першій половині ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОЛОДІЖНИЙ СЛЕНГ У МОВЛЕННЄВІЙ СТРУКТУРІ м. ХЕРСОНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок