Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ГОТОВНОСТІ ДО САМООСВІТИ В УМОВАХ МОДУЛЬНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ГОТОВНОСТІ ДО САМООСВІТИ В УМОВАХ МОДУЛЬНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ГОТОВНОСТІ ДО САМООСВІТИ В УМОВАХ МОДУЛЬНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Терещенко Наталя Миколаївна
УДК 374.1
ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ГОТОВНОСТІ
ДО САМООСВІТИ В УМОВАХ
МОДУЛЬНОГО НАВЧАННЯ
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ -2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Нусінова Жанна Наумівна,
доцент кафедри педагогіки
Херсонського державного
педагогічного університету.
Офіційні опоненти: -доктор педагогічних наук, доцент
Гриньова Марина Вікторівна,
декан природничого факультету
Полтавського державного
педагогічного університету
ім. В.Г.Короленка.
-кандидат педагогічних наук
Бондар Світлана Пилипівна,
зав. лабораторією дидактики
Інституту педагогіки АПН України.
Провідна установа: Миколаївський державний
педагогічний університет, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Миколаїв
Захист відбудеться “28” вересня 2000р. о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, Київ, вул. Артема 52-д).
Автореферат розіслано “25” серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П.Легкий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Нові соціально-економічні умови державного будівництва в Україні посилюють необхідність активного використання суб’єктивних факторів підвищення рівня інтелектуального розвитку шкільної молоді.
Педагогічна наука, навчально-виховна практика покликані забезпечити належні умови для реалізації основної стратегічної мети, що її накреслила “Державна національна програма “Освіта” /Україна XXI століття/, - “створення життєздатної системи безперервного навчання і виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального і культурного потенціалу як найвищої цінності нації”
Виконати це завдання школа спроможна у процесі такої організації пізнавальної діяльності, за якої забезпечується глибоке засвоєння програмного матеріалу, а також неухильне підвищення рівня готовності учнів до самоосвіти. Шлях до цього відкриває формування у школярів потреби у самоосвіті, вдосконалення умінь і навичок розумової праці, прагнення застосовувати набутий досвід самостійної пізнавальної діяльності на практиці. Розвиваючись у процесі трудової діяльності людини, ці розумові надбання збагачують інтелектуальний потенціал суспільства і особистості, підносять її працю до творчого рівня. Готовність учнів до самоосвіти стає одним із найважливіших показників діяльності педагога і школи в цілому.
В історії педагогіки і школи ідея формування готовності до самоосвіти є однією з провідних. Теоретичні основи її були започатковані Я.Коменським, Д.Локком, А.Дістервегом, Г.Сковородою, К.Ушинським, В.Сухомлинським. В їх працях не лише розкривається роль самоосвіти в становленні особистості, але й визначаються загальні шляхи формування готовності до неї.
У сучасній педагогічній науці проблема формування у учнів готовності до самоосвіти розглядалася у дослідженнях В.Антипової, А.Громцевої, В.Ільїна, Г.Закірова, Л.Земськової, Н.Іванової, І.Колбаска, Л.Колеснік, М.Кузьміної, Ж.Нусінової, Н.Черніловської. та ін.
Досить широкий спектр ідей щодо підвищення рівня готовності учнів до самоосвіти представлено в наукових дослідженнях останніх десятиліть. Серед чинників, що мають сприяти успішному її розв’язанню, визначаються: пізнавальний інтерес (Л.Єлісєєва), формування вмінь та навичок самостійної пізнавальної діяльності (В.Буряк, С.Кандаров, О.Телюк, Л.Хадарцева), цілеспрямоване впровадження елементів проблемного навчання (Н.Ковалевська, В.Антипова), раціональне сполучення і використання різних форм організації навчання (Л.Нейштадт, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ГОТОВНОСТІ ДО САМООСВІТИ В УМОВАХ МОДУЛЬНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок