Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРИВАТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРИВАТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРИВАТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУРИМ Ольга Володимирівна
УДК 373.3.035:37.018.1
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
У ПРИВАТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ
НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Ваховський Леонід Цезаревич,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан історичного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Рижанова Алла Олександрівна,
Харківська державна академія культури,
проректор з педагогічної та виховної роботи;
кандидат педагогічних наук
Цимбал Ірина Іванівна,
Головне управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, начальник.
Захист дисертації відбудеться 15 лютого 2008 р. о 9-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розіслано 15 січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасна традиційна вітчизняна система освіти трансформується у відкритий освітній простір, де разом з державними школами створюються недержавні освітні заклади, значна кількість яких займається освітою та вихованням дітей молодшого шкільного віку.
Молодший шкільний вік є сензитивним для процесу соціалізації, у зв’язку з цим пріоритетним завданням приватного загальноосвітнього навчального закладу є створення умов для ефективного соціального виховання й розвитку молодшого школяра, накопичення ним позитивного соціального досвіду, формування цілісної творчо орієнтованої особистості, яка комфортно почувається в різноманітних умовах життєдіяльності.
Сьогодні є всі підстави стверджувати, що у вітчизняній шкільній освіті оформилась низка серйозних протиріч між: потребою суспільства в ефективній соціалізації школярів і недостатньою теоретичною й практичною обґрунтованістю наявних програм соціального виховання в освітніх навчальних закладах; активно-діяльнісною природою молодшого школяра, його прагненням до участі в ціннісно-значимій, креативно-дослідній, індивідуально-комфортній життєдіяльності й недостатньою сформованістю адекватних ціннісних орієнтацій, соціального досвіду, установок на досягнення соціально-психологічного комфорту; об’єктивним потенціалом приватної загальноосвітньої школи як школи інноваційного типу, яка задає „зону найближчого розвитку” для масової загальноосвітньої школи в оптимальному вирішенні актуальних завдань соціального виховання молодшого школяра й реально наявною практикою соціального виховання молодших школярів у приватному навчальному закладі, яка не відповідає вимогам сучасного рівня суспільного розвитку.
Без розв’язання означених протиріч неможливо підняти й зміцнити статус дитинства в сучасному українському суспільстві. Не випадково про підвищення уваги до процесу соціалізації та соціального виховання молодших школярів йдеться в низці законодавчих і нормативних документів про охорону дитинства та соціальну роботу з дітьми (Національна програма „Діти України” та Державні заходи щодо виконання Національної програми „Діти України” на період 2001 – 2005 років, Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті, Закони України „Про освіту”, „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”, „Про охорону дитинства” тощо).
Проблеми соціального виховання активно досліджувались у зарубіжній та вітчизняній науці в рамках проблем соціалізації протягом усього минулого століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРИВАТНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок