Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЧИСЕЛЬНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У ПРУЖНИХ ТІЛАХ

РОЗВИТОК ЧИСЕЛЬНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У ПРУЖНИХ ТІЛАХ

Назва:
РОЗВИТОК ЧИСЕЛЬНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У ПРУЖНИХ ТІЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Запорізький національний технічний університет
Безверха Марія Анатоліївна
УДК 539.3:531.391:519.6:534.1
РОЗВИТОК ЧИСЕЛЬНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У ПРУЖНИХ ТІЛАХ
01.02.04 _механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькій державній інженерній академії
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник –
доктор фізико-математичних наук, професор
Пожуєв Володимир Іванович,
Запорізька державна інженерна академія,
ректор, завідувач кафедри програмного
забезпечення автоматизованих систем
Офіційні опоненти –
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Козлов Володимир Ілліч,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
провідний науковий співробітник відділу термопружності
кандидат технічних наук, доцент
Мастиновський Юрій Вікторович,
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри прикладної математики
Захист відбудеться «05» червня 2008р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розісланий «05» травня 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук _________ Внуков Ю. М.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розробка чисельно-аналітичних методів розв’язування нестаціонарних задач теорій пружності та в’язкопружності має велике значення, як для дослідження різноманітних змінних у часі явищ у твердих деформівних тілах, так і для розрахунків на міцність та жорсткість конструкцій різного призначення, на які діють динамічні навантаження. Прикладами таких конструкцій є підземні та підводні тунелі, дорожні покриття, захисні оболонки атомних станцій та промислових споруд, корпуси суден, літаків чи ракет. Як правило, при розрахунках таких конструкцій нестаціонарність навантажень враховується введенням коефіцієнтів динамічності, що спрощує розрахунки, проте не приймає до уваги специфіку динамічних явищ та процесів, які можуть значно змінити не тільки характер розрахункових напружень та деформацій, але й їх величину. Аналітичні методи дослідження динамічних задач теорій пружності та в’язкопружності мають широкі можливості для узагальнення результатів, проте вони обмежені формами конструкцій. Крім того, більшість складних аналітичних методів для динамічних розрахунків вимагають проміжних чи кінцевих обчислень на ЕОМ. Наближені чисельні дискретні методи менш чутливі до форми конструкцій, проте не дають можливості для узагальнень. Вони часто не враховують локальних особливостей навантажень, що є характерними для динамічних процесів у твердих тілах. Сполучення переваг аналітичних методів з наближеними чисельними методами дозволяє зберігати переваги кожного з цих методів та вирішувати нові задачі динаміки особливо з оглядом на можливості сучасної обчислювальної техніки.
У переважній більшості джерел, присвячених розв’язку динамічних задач пружності та в’язкопружності використані або аналітичні методи, або наближені чисельні методи. Дисертація присвячена розробці та розвитку поєднання аналітичних та чисельних методів для розв’язання динамічних задач деформівного твердого тіла.
Зв’язок з науковими програмами, темами. Дослідження в дисертаційній роботі проведені згідно з планами науково-дослідних робіт Запорізької державної інженерної академії за темами «Нові комп’ютерні засоби та технології інформатизації суспільства» (ДР №0101U007515; 26-1 Д/2001; 2003р.); «Комп’ютерне моделювання об’єктів і процесів в техніці, економіці та навчанні» (26-1 ДВ/04, 2005-2007р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЧИСЕЛЬНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У ПРУЖНИХ ТІЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок