Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛАНО-БОЛГАРСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО- ЗАХІДНОЇ ХАЗАРІЇ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ТА ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ПІВДНЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

АЛАНО-БОЛГАРСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО- ЗАХІДНОЇ ХАЗАРІЇ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ТА ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ПІВДНЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Назва:
АЛАНО-БОЛГАРСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО- ЗАХІДНОЇ ХАЗАРІЇ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ТА ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ПІВДНЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,10 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Тортіка Олександр Олександрович
УДК 94(100)”06/09”
АЛАНО-БОЛГАРСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО-
ЗАХІДНОЇ ХАЗАРІЇ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ТА
ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ПІВДНЯ
СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Спеціальність 07.00.02. – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і туризму України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коновалова Ірина Геннадіївна,
Інститут всесвітньої історії Російсь
кої академії наук (м. Москва), прові
дний науковий співробітник;
доктор історичних наук
Сухобоков Олег Васильович,
Інститут археології Національної академії наук України (м. Київ), провідний науковий
співробітник;
доктор історичних наук, професор
Сергєєв Іван Павлович, Харківський
національний університет ім. В.Н. Каразіна
(м. Харків), професор кафедри історії
стародавнього світу та середніх віків.
Провідна установа: Інститут історії України Національної академії
наук України (м. Київ).
Захист відбудеться 2 березня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4., аудиторія 5-58.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4.).
Автореферат розісланий 29 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена вивченню історичних процесів, що тривали наприкінці VII – третій чверті X ст. у середовищі алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії – у лісостеповому Подонні-Придонеччі. Це регіон, факт існування якого був установлений у результаті археологічних досліджень пам'яток лісостепового варіанта салтово-маяцької (СМК) культури (кінець VIII – початок X ст.). Його назва є значною мірою умовною та передбачає певну територіальну й етнокультурну спільність населення, що входило, на думку деяких фахівців, до складу Хазарського каганату.
Актуальність теми визначається трьома факторами, один з яких пов'язаний з особливостями розвитку джерельної бази зазначеної проблеми, інший зумовлений вимогами сучасної хазарознавчої історіографії, третій зумовлений двома першими чинниками та – визначений у назві роботи як необхідність “контекстного”, хоча б в обсязі півдня Східної Європи, вивчення регіону.
Особливості розвитку джерельної бази з історії алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії пов'язані, в основному, з тим, що останнім часом цю тему вивчали археологи, з властивими цій науці специфічними методами дослідження. Здійснюються активні польові роботи, відкривалися та відкриваються нові пам'ятки, визначається їх етнічна належність, датування, класифікується знайдений у процесі розкопок речовий матеріал та ін. Водночас археологічні джерела недостатньо використовувалися для побудування історичних висновків, якщо ці висновки і робилися, то вони носили локальний характер, були мало пов'язані з відомими науці даними письмових джерел. У зв'язку з цим уявляється актуальним провести комплексне дослідження, в якому дані як археологічних, так і письмових джерел були б використані для побудови історичних узагальнень, створення (наскільки це ймовірно) повної картини історії алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії (в усіх її виявах: етнічних, соціальних, геополітичних, історико-географічних та ін.).
У сучасній хазарознавчій літературі все більше застосовується комплексний підхід вивчення проблеми. Археологи використовують дані письмових джерел, епіграфіки, ономастики, лінгвістики. Історики не мислять вивчення хазарської історії без знання археологічного матеріалу СМК. Крім того, останнім часом у хазарознавстві потужного розвитку набула саме регіональна проблематика, пов'язана з вивченням окремих груп населення або окремих територій, що входили до складу поліетнічного (та строкатого в усіх відношеннях) населення Хазарського каганату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: АЛАНО-БОЛГАРСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО- ЗАХІДНОЇ ХАЗАРІЇ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ТА ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ПІВДНЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок