Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТІВ НА БАЗІ ЇХ АГРОФІЗИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТІВ НА БАЗІ ЇХ АГРОФІЗИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТІВ НА БАЗІ ЇХ АГРОФІЗИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,58 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧЕНКО ІГОР АРКАДІЙОВИЧ
УДК 631.3.01
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНИХ
ЗАСОБІВ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТІВ НА БАЗІ ЇХ
АГРОФІЗИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
05.05.11 – машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2002 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий консультант: Офіційні опоненти: Провідна установа: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Дубровін Валерій Олександрович, Національний аграрний університет, директор Науково-дослідного інституту техніки та технологій. доктор технічних наук, старший науковий співробітник Гуков Яків Серафимович, Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” УААН, директор; доктор технічних наук, професор Корабельський Валерій Іванович, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри нарисної геометрії і інженерної та комп'ютерної графіки; доктор технічних наук, професор Хелемендик Микола Михайлович, Луцький державний технічний університет, професор кафедри сільськогосподарських машин. Кіровоградський державний технічний університет, кафедра сільськогосподарського машинобудування, Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 24 вересня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.004.06 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аграрного університету: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий 22 серпня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ___________________ Войтюк Д.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Спеціалізація наук, що спрямовані на дослідження процесів механізованого виробництва рослинної продукції (землеробство, механізація, ґрунтознавство, механіка ґрунтів, тощо), сприяє поглибленню знань відносно окремих елементів системи “ґрунт–рослина–машина”. Водночас, це супроводжується недостатнім рівнем досліджень процесів комплексної взаємодії між складовими ланками даної системи, що власне обумовлюють якість механізованого обробітку ґрунтів в умовах сільськогосподарського виробництва. Протиріччя між енергонасиченістю сільськогосподарської техніки, зокрема, ґрунтообробних машинно-тракторних агрегатів, і здатністю ґрунтів протистояти регулярному техногенному впливу виявляються у переущільненні орних і підорних горизонтів, створенні плужної “підошви”, розпиленні структури, скороченні вмісту гумусу, посиленні процесів водної і вітрової ерозії. Отже, при створенні нової ґрунтообробної техніки, локально одержані для загального використання технічні та технологічні рішення, що не враховують комплексний характер процесів механізованого обробітку ґрунту, часто виявляються неефективними та навіть екологічно небезпечними.
Механічний обробіток ґрунту є важливою ланкою зональних систем землеробства. Це один з найбільших ресурсномістких прийомів, частинка якого в структурі прямих витрат на виробництво окремих видів рослинної продукції складає 35…40 %. Механічна енергія при його виконанні витрачається як на здійснення технологічного процесу, так і на шкідливі ущільнення та розпилення ґрунту. Проте, існуючи підходи щодо розробки механізованих технологій і технічних засобів для обробітку ґрунту спрямовані, як правило, лише на вирішення проблем питомого тягового опору та продуктивності грунтообробних машин. Вони не синтезують вирішення проблеми механізації обробітку ґрунту в удосконаленні системи ”ґрунт Ы рослина Ы машина Ы техніко-економічна доцільність”. Таким чином, недосконалість традиційних механізованих технологій, що базуються на одноопераційних грунтообробних машинах і універсальних робочих органах, призводить до невиправданих втрат енергії та прогресуючої деградації ґрунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТІВ НА БАЗІ ЇХ АГРОФІЗИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок