Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПОТУЖНИХ ДУГОВИХ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИХ ПЕЧЕЙ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПОТУЖНИХ ДУГОВИХ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИХ ПЕЧЕЙ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПОТУЖНИХ ДУГОВИХ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИХ ПЕЧЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,66 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ГУДИМ ВАСИЛЬ ІЛЛІЧ
УДК 621.365.2
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ
СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПОТУЖНИХ
ДУГОВИХ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИХ ПЕЧЕЙ
Спеціальність 05.09.03 - електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та загальної електротехніки Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант - доктор технічних наук, доцент
Скрипник Олексій Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електричних мереж та систем.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Жежеленко Ігор Володимирович,
Приазовський державний технічний університет, ректор;
- доктор технічних наук, професор
Пентегов Ігор Володимирович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, провідний науковий співробітник відділу електротермії;
- доктор технічних наук, професор
Терещенко Тетяна Олександрівна,
Національний технічний університет України “КПІ”, професор кафедри промислової електроніки.
Провідна установа - Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (кафедра систем електропостачання промислових підприємств).
Захист відбудеться “11” грудня 2002р. об 11- 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ – 57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розісланий “23” 10. 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Федій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. У світовому масштабі майже 20% виробленої електроенергії витрачається на електротехнологічні процеси, при цьому випуск електросталі досяг 27% світового обсягу виробництва. Україна у 2000 році за обсягом виробництва сталі посідала сьоме місце серед країн світу з розвиненою металургією. Собівартість електросталі знижується зі зростанням місткості дугових сталеплавильних печей (ДСП), їх технічної та технологічної досконалості.
Потужні електричні дуги ДСП викликають великий рівень гармонік у струмах систем електропостачання (до 30%), крім того, їх динамічні вольт-амперні характеристики та опір можуть стохастично змінюватись. Додаткові втрати активної потужності від цього в мережах електропостачання загального користування оцінюються сотнями мільйонів доларів США на рік. Струми вищих гармонік призводять до додаткового нагрівання та погіршення експлуатаційних показників силового електрообладнання, викликають завади у системах телекомунікацій, керування, телевимірювання і контролю, що призводить до збоїв їх функціонування, чи відмови. Вказані гармоніки струмів за допомогою резонансних фільтрів із фіксованою частотою поглинання обмежуються недостатньо, особливо під час зміни частоти напруги живлення чи параметрів силового електрообладнання фільтрів. У цьому випадку відбувається зміна частотних характеристик як фільтрів, так і систем електропостачання, що призводить до посилення струмів певних частот у системах живлення.
Технологічні комутації пічних трансформаторних агрегатів (ПТА) потужних і надпотужних ДСП, кількість яких досягає 30…35 на добу, супроводжуються 5-7 кратними амплітудами струмів вмикання у первинних обмотках пічних трансформаторів (ПТ) і є руйнівними як для трансформаторів, так і батарей конденсаторів та вимикачів. Через це в системах електропостачання діючої ДСП-100 термін експлуатації силових трансформаторів скорочується у 2-2,5 рази і значно погіршується технічний стан ПТА та вимикачів, що викликало значні економічні збитки. Використання увімкнених послідовно з ПТА буферних реакторів дозволяє обмежити струми вмикання лише до величини, рівної струмам експлуатаційних коротких замикань. За наявності фільтрів вищих гармонік струмів з фіксованою частотою поглинання чи батарей конденсаторів у системах електропостачання ДСП такі вмикання супроводжуються довготривалими коливними процесами з наростанням амплітуд струмів конденсаторних батарей до 4-6 кратних від номінальних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПОТУЖНИХ ДУГОВИХ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИХ ПЕЧЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок