Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
АЛЬПЕРІНА Вікторія Юхимівна
УДК 159. 922.6
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ
ДОМАШНЬОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ
НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ
 
19.00.07. – педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
ШВАЛБ Юрій Михайлович,
завідувач кафедри соціальної роботи
та педагогіки Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – член-кор. АПН України, доктор психологічних
наук, професор
НОСЕНКО Елеонора Львівна,
завідувач кафедри педагогічної
психології та англійської мови
Дніпропетровського національного університету

кандидат психологічних наук, доцент
ХОРУЖИЙ Сергій Миколайович,
доцент кафедри психології
Київського національного лінгвістичного університету
Провідна установа – Національний педагогічний університет
ім. М. Драгоманова,
кафедра педагогіки та психології
Захист відбудеться “19 “ червня 2002 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “16“ травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради БАЛЛ Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Навчання іноземній мові є одним з обов'язкових компонентів сучасної системи освіти. Однак, його соціальна значущість, ступінь суспільної потреби і, зрештою, ефективність істотно змінилися в останні десятиліття. Становлення незалежної демократичної України та розбудова відкритого суспільства призвели до кардинальної зміни ставлення значної кількості населення, особливо молоді, до вивчення іноземної мови. На сьогодні, в умовах орієнтації України на інтеграцію у європейський та світовий простір, володіння однією, а, краще, кількома іноземними мовами стає однією з умов культурного та професійного становлення людини.
Але цей процес постійно наштовхується на труднощі, що пов’язані із історично сталими умовами життя. Протягом багатьох десятиліть декілька поколінь людей за незначним винятком майже ніколи не стикалися з практичною необхідністю застосування знань іноземної мови, отриманих в школі або вузі. На цьому фоні остаточно розпалася й система домашнього навчання іноземним мовам, яка раніше була широко розповсюдженою в певних соціальних колах. Але втрата традицій не означає зникнення бажання у багатьох батьків передавати дітям у родині культурні надбання людства взагалі та навчати іноземній мові, зокрема.
Треба визнати, що стихійне розповсюдження домашньої освіти, особливо за останні роки, призвело до суттєвих змін у всій системі освіти. У зв’язку з цим виникла низка нових соціальних, психологічних та педагогічних проблем. Зокрема, це такі проблеми, як співвідношення домашньої та інституційної форм освіти, особливості розвитку сім’ї та родинних стосунків, психологічні особливості мовленнєвого розвитку дитини тощо.
Мовленнєвий розвиток є одним з традиційних напрямів психологічних досліджень у віковій та педагогічній психології, починаючи з 20-х років ХХ століття (К.А.Абульханова-Славська, Л.С.Виготський, Л.О.Венгер, О.В.Запорожець, Г.С.Костюк, Г.Крайг, Н.С.Лейтес, М.І.Лісіна, С.Д.Максименко, Ж.Піаже, Д.Б.Ельконін). Проблеми засвоєння іноземної мови також були предметом багатьох психолого-педагогічних досліджень, в яких були встановлені як загальні закономірності оволодіння іноземною мовою (М.М.Гохлернер, І.А.Зимня, І.А.Кузьмічова, О.О.Леонтьєв, А.К.Маркова, О.І.Негневицька, А.М.Шахнарович), так і конкретні психолого-педагогічні умови засвоєння іноземної мови при систематичному навчанні у закладах освіти (Б.А.Бенедиктов, М.Л.Вайсбурд, Н.В.Імедадзе, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок