Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕСІЙНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У 20-ті рр. ХХ ст.

КОНЦЕСІЙНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У 20-ті рр. ХХ ст.

Назва:
КОНЦЕСІЙНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У 20-ті рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
Яковенко Юлія Леонідівна
УДК 94:338.246.025.3 (47+57)”192”
КОНЦЕСІЙНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
У 20-ті рр. ХХ ст.
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, професор
кафедри історії Росії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ячменіхін Костянтин Михайлович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук
Арзуманова Тетяна Володимирівна,
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури, старший викладач
кафедри українознавства та політології
Захист відбудеться 22 лютого 2008 р. о 1630 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10
Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 16 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні перетворення у постсоціалістичних країнах передбачають реформування державної власності з метою органічного включення у систему ринкових відносин. Помітну роль тут грає спільне державне та приватне партнерство, серед моделей якого виділяється модель концесії. Концесія – це діючий засіб підвищення ефективності функціонування державної власності.
У концесійній системі відносин відбувається об'єднання ресурсів та потенціалів двох суб’єктів – держави у формі його власності та бізнесу у вигляді приватнопідприємницьких принципів господарювання, інвестицій, інновацій. До 90-х рр. ХХст. серед об’єктів концесій у різних країнах переважало надровикористання; з 90-х рр. сфера поширення цього виду співпраці держави з приватним сектором охоплює енергетику, залізниці, аеродроми, автодорожнє господарство, магістральне транспортування газу і т.д. Нині концесійні відносини розвиваються у більше ніж 100 країнах світу.
16 липня 1999р. в Україні був прийнятий Закон „Про концесії”, який став основою для розвитку взаємовигідного співробітництва держави з приватним сектором у нашій країні. Закон України „Про концесії” // Відомості Верховної Ради України. Офіційне видання. – 1999. - 15 жовтня (№41). – Ст. 372. – С. 838-846 Закон закріплює порядок укладання та розірвання концесійних договорів, загальні принципи й особливості концесійної діяльності. У Господарський кодекс України (2003р.) також увійшли статті, які фіксують умови діяльності концесіонерів на території нашої країни. Хозяйственный кодекс Украины: Комментарий. – Х., 2004. – 894с.
Отже, в Україні створена певна законодавча база у вигляді комплексу нормативно-правових актів для регулювання відносин, що виникають в процесі подібної співпраці держави з приватним сектором. У зв’язку із цим у нашій країні створюються та обговорюються проекти передачі права на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг, права на реконструкцію історичних пам’яток, замків, парків приватним компаніям.
Крім того, робота концесій завжди пов’язана з інвестиційною діяльністю, оскільки концесіонери, які можуть бути громадянами інших країн, вкладають кошти у розвиток підприємства або навіть галузі. В Україні великих капіталовкладень для проведення заходів по модернізації виробництва потребують машинобудування, металургія, легка та харчова промисловість. У зв’язку із цим вивчення досвіду залучення іноземних капіталів в економіку СРСР та регулювання концесійних відносин протягом 20-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНЦЕСІЙНА ПОЛІТИКА РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У 20-ті рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок