Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНОЗНАВЧО – ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ЕТНОСОЦІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУЦУЛЬЩИНИ

УКРАЇНОЗНАВЧО – ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ЕТНОСОЦІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУЦУЛЬЩИНИ

Назва:
УКРАЇНОЗНАВЧО – ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ЕТНОСОЦІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУЦУЛЬЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАУКОВО – ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
УКРАЇНОЗНАВСТВА МОН УКРАЇНИ
ЗЕЛЕНЧУК ЯРОСЛАВ ІВАНОВИЧ
УДК 31. 314
УКРАЇНОЗНАВЧО – ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ
ЕТНОСОЦІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУЦУЛЬЩИНИ
09.00.12 – українознавство (історичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному інституті українознавства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Кононенко Тарас Петрович,
Науково-дослідний інститут українознавства
Міністерства освіти і науки України
Завідувач відділом філософсько-психологічних
проблем українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Константинович
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, завідувач кафедри
етнології античної та середньовічної історії
кандидат історичних наук,
Дмитренко Алла Адамівна
Волинський національний університет
ім.Л.Українки, доцент кафедри археології
і джерелознавства
Захист відбудеться 28.12.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.126.01 в Науково-дослідному інституті українознавства Міністерства освіти і науки України за адресою: 01135, м.Київ, вул. Ісаакяна 18, ауд.404.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України за адресою: 01135, м.Київ, вул. Ісаакяна 18.
Автореферат розісланий 27.11.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради. І.О.Ворончук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Провідні гуманітарні тенденції розвитку світового співтовариства засвідчили існування низки проблем, які стосуються необхідності врівноваження чинників міжкультурної і соціальної глобалізації збереження і розвитку власного культурного середовища народів та етносів. Щодо України, то сукупність проблем визначається ще й тим винятковим фактом, який у світовій науковій практиці означується як “пострадянський простір”. Попри позірну очевидність процесів переходу до демократичного устрою і громадянського суспільства, країни, які утворилися на “пострадянському просторі”, демонструють непідрядність технологіям такого переходу. І саме на цій основі численні науково-теоретичні рекомендації як зарубіжних, так і вітчизняних дослідників не досягають бажаного результату, тобто прогнозовані наслідки не справджуються.
Похідною від проблем трансформації пострадянської соціальної системи, логічно, постає проблема формування та розробки наукової методології аналізу відповідних гуманітарних процесів. Не складають повноти висвітлення проблем моноосновні вітчизняні наукові методології: соціологічні, соціальної філософії, загальнофілософські, історичні і т. ін. Відтак, формується наукова проблема – створення і застосування методології, спроможної, з врахуванням виняткових у світовій практиці гуманітарних умов пострадянського стану в Україні, реконструювати і актуально означити соціальну систему сучасної України та її регіонів, яка б враховувала етнічні, регіональні та територіальні особливості життєдіяльності цілісного українського етносу.
Наразі проблемними також постають методи та засоби аналізу етносоціальної системи українського народу, які б враховували унікальні складові, притаманні лише певному регіону, території чи краю в складі цілісної української нації. Водночас, науковою проблемою визначається і пошук соціально-втрачених складових етносоціальної системи, які, однак, є повноцінними складовими системи, визначальними для певного регіону і, цілком ймовірно, другорядними для інших українських теренів.
Додаткової актуальності зазначеної теми дослідження додає вимога системного, щодо цілісної України, представлення вирізнених особливостей функціонування етносоціальної системи регіону. Це забезпечує органічне включення багатоманіття гуманітарного життя громадян різних регіонів в тло цілісної та інтегративно утвореної етно- та націє-соціальної системи республіки Україна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНОЗНАВЧО – ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ЕТНОСОЦІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУЦУЛЬЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок