Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОТОТОЖНЕННЯ ТА РОЗОТОТОЖНЕННЯ СУБ‘ЄКТА У ВИМІРАХ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ

ОТОТОЖНЕННЯ ТА РОЗОТОТОЖНЕННЯ СУБ‘ЄКТА У ВИМІРАХ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ОТОТОЖНЕННЯ ТА РОЗОТОТОЖНЕННЯ СУБ‘ЄКТА У ВИМІРАХ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,61 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ЧИСТІЛІНА Тетяна Олександрівна
УДК 1:316.3]159.923
ОТОТОЖНЕННЯ ТА РОЗОТОТОЖНЕННЯ СУБ‘ЄКТА
У ВИМІРАХ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Корабльова Надія Степанівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної та практичної
філософії філософського факультету
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Карпенко Катерина Іванівна,
Харківський державний медичний
університет,
професор кафедри філософії, соціології та
медичної соціології;
кандидат філософських наук, доцент
Загрійчук Іван Дмитрович,
Харківська державна академія залізничного
транспорту, завідувач кафедри філософії та
соціології.
Захист відбудеться 15 листопада 2007 р. о 15. 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 2-73.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12 жовтня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент М.В. Чугуєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається особливостями сучасної епохи та парадигмальними змінами в осмисленні процесів, що відбуваються за рахунок відмови від традиційних форм філософування на користь постмодерністських та after-постмодерністських теоретичних конструктів. Завдяки глобалізації та інформаційній революції набуває адекватного змісту поняття “людство”, що презентує контури єдності людей в планетарному масштабі. Разом з тим, підвищується значущість чисельних символічних світів, через що соціум постає як складна мережа мікроспільнот – їх носіїв. У той же час відбувається своєрідний антропологічний поворот, який здійснюється у мінливому соціальному просторі, коли підвищуються вимоги до окремого індивіда, як активізуючого елементу соціального поступу, носія творчого потенціалу. У таких умовах ускладнюється питання про те, хто є дійсним суб’єктом історичного процесу, точаться дискусії щодо долі індивідуального соціального суб’єкта, піддається ревізії саме розуміння суб’єкта у його традиційній для європейської філософії формі. Трансформація філософського дискурсу сучасності відбувається на шляху відмови від суб’єкта модерного типу, а разом з тим, - і від філософії суб’єкта, від суб’єкт-центрованого мислення. Констатація “смерті” людини, суб’єкта, автора радикальними варіантами постмодерністського дискурсу ставить під загрозу існування гуманітарних наук, які спираються на раціоналістичні засади, або ж потребує суттєвих змін їхнього проблемного поля. В умовах невизначеності, зіткнення різних підходів та оцінок актуальним є пошук варіантів і можливостей трансформації концепта суб’єкта у напрямках, які б акумулювали в собі як традиційні, так і новітні філософські надбання та відкривали можливості трансформації соціального суб’єкта.
Особливо гостро проблема визначення долі індивідуального соціального суб‘єкта постає для українського суспільства, яке знаходиться під впливом суперечливих суспільно-цивілізаційних тенденцій: глобалізації – з одного боку та національно-етнічного, державного самовизначення – з іншого. Разом із процесами модернізації та постмодернізації, вибором орієнтації на Захід чи на Схід це створює ситуацію “системної кризи суспільства”, частиною якої є проблематизація місця та напрямків еволюції індивідуального соціального суб‘єкта. Основу цієї кризи становить невизначеність перспектив українського суспільства та окремих його прошарків, коли соціальні суб’єкти перебувають ніби в різних соціальних реальностях, живуть за різними соціальними нормами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОТОТОЖНЕННЯ ТА РОЗОТОТОЖНЕННЯ СУБ‘ЄКТА У ВИМІРАХ СОЦІАЛЬНОЇ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок