Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДУХОВНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

РЕГУЛЯТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДУХОВНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
РЕГУЛЯТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДУХОВНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗАБОЛОТНА ВАЛЕРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК.17.022.1
РЕГУЛЯТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДУХОВНО-ЕТИЧНИХ
ЦІННОСТЕЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
спеціальність 09.00.07. - етика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Лубський Володимир Іонович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор,
завідувач кафедри релігієзнавства
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Аляєв Геннадій Євгенович, Полтавський
національний технічний університет імені
Ю.Кондратюка, професор завідувач кафедри
філософії і соціально-політичних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Дерев’янко Тетяна Миколаївна, Київський
національно економічний університет імені
Вадима Гетьмана, доцент кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії НАН України імені Григорія
Сковороди, м.Київ
Захист відбудеться 12 квітня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимірська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул.Володимірська, 58).
Автореферат розісланий “10” березня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний світ знаходиться в стані пошуку глобальних об’єднуючих цінностей, як відповіді на потреби нової і особливої стадії цивілізаційного розвитку людства. Ідея всезагальної взаємозалежності набуває все більшого поширення в контексті гуманістичного глобалізму. На протязі останніх століть європейська цивілізація пережила декілька криз, які частково долалися в контексті стрімкої модернізації. На початку ХХ століття виникла суттєва диспропорція між традиційними європейськими цінностями і нігілістичним деструктивним декадансом. Водночас, остання третина ХХ століття знаменна з одного боку виразним поворотом до традиційних цінностей, а з іншого – зростаючим переглядом основоположних пріоритетів сучасної світобудови.
Духовно-етичні цінності як суттєва складова культурного універсуму завжди відігравали важливу роль в суспільному житті. Результатом пошуку більш ефективних регулятивних механізмів стало виникнення прикладних етик як невід’ємної складової соціального функціонування. Пошук нових ціннісних засад перестав бути справою вузького кола інтелектуалів. Базові етичні цінності почали розглядатись засадничими елементами функціонування як соціальних систем в цілому, так і окремих соціальних інститутів. Водночас, в межах духовно-етичного дискурсу співіснує певна кількість не співпадаючих моральних систем.
Початок ХХІ століття характеризується актуалізацією розробок, спрямованих на створення глобальної етики, в діяльності міжнародних організацій, комісій, наприклад базового документу ООН “Хартія взаємодії країн і цивілізацій”, в яку планується ввести приоритетні базові етичні цінності. В цьому документі повинні знайти відбиток не тільки переглянута декларація прав людини, але й декларація обов’язків людини. Створення під егідою ООН добровільного міжцивілізаційного об’єднання стало у сучасному світі практичною необхідністю. В той же час конструктивний діалог ускладнюється об’єктивною неузгодженістю між різними системами етичного мислення. Проблема міжцивілізаційної взаємодії вимагає узгодження особливих цінностей, характерних для окремих культур із загальнолюдськими. Така ситуація призводить до специфічної інтерпретації універсальних духовно-етичних цінностей. Тому аналіз нормативно-регулятивного потенціалу універсальних духовно-етичних цінностей в умовах глобалізації є актуальним і значимим у практичному відношенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГУЛЯТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДУХОВНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок