Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В ПЕРШІЙ ЧЕХОСЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ (1918-1938 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В ПЕРШІЙ ЧЕХОСЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ (1918-1938 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В ПЕРШІЙ ЧЕХОСЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ (1918-1938 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Гомонай Василь Васильович
УДК 346.1/5(437)”1918-1938”
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В ПЕРШІЙ
ЧЕХОСЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ
(1918-1938 рр.)
Cпеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ЛЬВІВ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ужгородському державному інституті інформатики, економіки і права, МОН України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Бисага Юрій Михайлович, заслужений юрист України, завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Харитонов Євген Олегович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри цивільного права
кандидат юридичних наук, доцент Поліковський Микола Федорович, Львівський юридичний інститут МВС України, завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка кафедра теорії та історії держави і права, МОН України, м. Київ
Захист відбудеться 23 вересня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 16 серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Луць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна система України перебуває в інтенсивному розвитку, що зумовлює необхідність постійного вдосконалення правових норм, які регулюють господарську діяльність. Однією з умов входження сучасної України до світового економічного співтовариства є вдосконалення законодавства про господарську діяльність. Це в свою чергу потребує глибокого всебічного наукового аналізу правових основ господарської діяльності не тільки України, але й інших держав. Великого значення у вирішенні даної проблеми набуває вивчення історичного державно-правового досвіду країн Центральної Європи, зокрема Чехії та Словаччини. Цікавим для українських правознавців у цьому зв’язку є дослідження становлення і розвитку законодавства про господарську діяльність в першій Чехословацькій республіці в міжвоєнний період, у складі якої перебувало Закарпаття. Необхідність цього актуалізується і тим, що нині Україна, Чехія та Словаччина прагнуть гармонізувати національне законодавство, в тому числі і законодавство про господарську діяльність, з нормами міжнародного права.
У першій Чехословацькій республіці були певні труднощі у процесі становлення законодавства про господарську діяльність, оскільки законом Чехословацької республіки від 30 жовтня 1918 року “Про утворення самостійної Чехословацької республіки” в державі був створений правовий дуалізм. Правові норми, запозичені та перенесені на територію республіки з австрійського та угорського правового порядку колишньої Австро-Угорщини були різними на різних територіях держави. З огляду на значну різницю в правовому розвитку чеських земель, Словаччини та Закарпаття використовувалися дві різні правові системи. Подальший розвиток законодавства про господарську діяльність в першій Чехословацькій республіці дозволив значно уніфікувати законодавство, хоча правового дуалізму повністю не ліквідував.
Ця проблема була предметом наукової зацікавленості представників різних суспільних наук: істориків, політологів, юристів. Проте, історико-правові особливості становлення і розвитку законодавства про господарську діяльність в першій Чехословацькій республіці досі залишаються малодослідженими, що обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження.
На нашу думку, виконане дослідження дозволить поглибити знання історико-правових закономірностей становлення і розвитку законодавства про господарську діяльність в першій Чехословацькій республіці, зробити певні висновки, що матимуть історико-правове та практичне значення для української юридичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В ПЕРШІЙ ЧЕХОСЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ (1918-1938 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок