Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСТУПНІCТЬ В ЕКОНОМІЧНІЙ ОСВІТІ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

НАСТУПНІCТЬ В ЕКОНОМІЧНІЙ ОСВІТІ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
НАСТУПНІCТЬ В ЕКОНОМІЧНІЙ ОСВІТІ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ТЕРЕС ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК. 37.035.3
НАСТУПНІCТЬ В ЕКОНОМІЧНІЙ
ОСВІТІ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.09 теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис. Роботу виконано в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Шпак Олександр Тихонович, Національний педагогічний універ-ситет імені М.П. Драгоманова, професор кафедри теорії та історії педагогіки
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Сидоренко Віктор Костянтинович, завідувач кафедри трудового навчання і креслення Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
кандидат педагогічних наук, с.н. с., Левченко Григорій Євменович, вчений секретар апарату президії АПН України
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний універси-тет імені В.Г. Короленка, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться “18” вересня 2003 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.09 в Національному педагогіч-ному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “15” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кобернік С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Масштабність запланованих в Україні соціальних перетворень потребує відповідного рівня економічної культури громадян, яка, будучи соціальним явищем, є синтезом минулого та нинішнього досвіду поколінь, включає в себе перспективні потреби та мету майбутнього розвитку держави. Для даного дослідження принциповим є наступне положення: процес розвитку економічної культури потребує педагогічної інтеграції середньої та вищої педагогічної школи з метою економічного виховання підростаючого покоління і його цілеспрямованого включення в економічне життя суспільства, яке органічно поєднувало б у собі освіту, практичну та психологічну підготовку. Особлива роль у ній належить названим соціальним інститутам. Вони покликані в рамках базової освіти формувати у молоді економічне мислення, розуміння явищ, процесів, відношень у політико-економічній системі суспільства, а також уміння визначати чинники і засоби вирішення економічних проблем.
Зазначені соціальні інститути не повністю реалізують свої потенційні та реальні можливості для ствердження економічної освіти як важливого чинника для формування особистості, готової діяти відповідно до існуючих ринкових законів. Недооцінка наступності як дидактичного принципу характеризує суттєві відносини між різними рівнями й етапами становлення цілісної системи у процесі здобування знань і вмінь, формування економічних мотивів і потреб. Розвиток професійних якостей, пізнавальних інтересів, навичок самоосвіти, здобутих учнями в загальноосвітній школі, вимагає їх реалізації у вищому освітянському закладі.
Основу діалектичного розуміння наступності складає філософське вчення про зв’язки розвитку, основні положення якого проаналізовані в розробках представників різних галузей наукового знання. Серед сучасних досліджень, присвячених проблемам теоретичного осмислення методологічних аспектів наступності, особливо цінними є роботи О.Антонова, Е.Баллера, Л.Депенчук, М.Іовчука, С.Колесникова, З.Мукашева, І.Огородника, В.Рубанова, які розглядають наступність і як обов’язкову умову, і як принцип організації перетворюючої діяльності.
Спеціальним дослідженням психолого-педагогічних аспектів наступності поклали початок праці Б.Ананьєва, Л.Виготського, Ш.Ганеліна. Зроблений ними теоретичний аналіз зв’язків отримав творчий розвиток у розробках Г.Александрова, В.Брудного, Л.Вовк, О.Кондратюка, В.Кузя, О.Кухти, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАСТУПНІCТЬ В ЕКОНОМІЧНІЙ ОСВІТІ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок