Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА О.М. НІКОЛЬСЬКОГО (1858-1942) В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ

ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА О.М. НІКОЛЬСЬКОГО (1858-1942) В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА О.М. НІКОЛЬСЬКОГО (1858-1942) В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,43 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ
І ТЕХНОЛОГІЙ ТРАНСПОРТУ
РОГОЖА Михайло Миколайович
УДК 930.2:597/599 ”18/19” (Нікольський)
ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА О.М. НІКОЛЬСЬКОГО (1858-1942)
В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології та безпеки життєдіяльності на залізничному транспорті Київського університету економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Галаган Валентина Яківна,
Київський університет економіки
і технологій транспорту
Міністерства транспорту та зв’язку України,
завідувач кафедри суспільних та гуманітарних
наук
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
Заслужений працівник народної освіти України
Рудик Станіслав Костянтинович,
Національна аграрна академія,
завідувач кафедри анатомії тварин
кандидат історичних наук
Гамалія Віра Миколаївна,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України,
науковий співробітник відділу історії науки і техніки
Захист відбудеться 03.07.2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.820.02 у Київському університеті економіки і технологій транспорту за адресою: 03115, м. Київ, вул. Котельникова, 29/18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича,19.
Автореферат розіслано 01.06.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І. Барабаш


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх років історія українського природознавства істотно поповнилася результатами цілої низки досліджень, які з нових засад, інших підходів розглядають наукову та соціокультурну спадщину таких відомих вчених, як М.О. Зарудний, В.О. Караваєв, О.О. Коротнєв, В.І. Липський, І.І. Шмальгаузен, О.А. Яната та ін. Все це закладає фундамент для синтезу і переосмислення знань про внесок українських учених у розвиток української науки і техніки.
Серед видатних діячів української науки виділяється постать Олександра Михайловича Нікольського (1858-1942), авторитетного вченого у галузі біологічних наук, академіка УАН, професора Харківського університету. Він належав до тієї частини інтелектуальної еліти, яка на початку ХХ ст. визначала обличчя власне національної науки та освіти України, став одним з фундаторів вітчизняної зоогеографії. О.М. Нікольський розробив основні засади цього нового наукового напряму в зоології, трансформував його у навчальну дисципліну, запропонував принципи її формування й побудови. Він – автор першого підручника з питань зоогеографії. Вчений став визнаним авторитетом у питаннях фауністики та систематики представників різних класів тварин: риб, земноводних, плазунів та птахів. Він підготував найповніше на його час тритомне зведення плазунів та земноводних Російської імперії.
О.М. Нікольський вперше запропонував науково обґрунтовані принципи зоогеографічного районування території України, використавши поширення окремих видів плазунів та земноводних як інструмент цього поділу, а його учень О.О. Браунер та М.В Шарлемань сприяли подальшому формуванню підходів до їх поділу на менші структурні одиниці. На сучасному етапі дослідження природних комплексів значення наукового спадку О.М. Нікольського зростає, він стимулює проведення порівняльних досліджень стану тваринного світу та його існування в умовах зростання антропогенного впливу на природні угрупування.
Актуальність дослідження обумовлена, перш за все, знаковим місцем О.М. Нікольського в українській біологічній науці кінця ХІХ – першої третини ХХ століття. По-друге, відсутністю в історії науки спеціального комплексного дослідження його життя, наукової, науково-організаційної, педагогічної та просвітницької діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА О.М. НІКОЛЬСЬКОГО (1858-1942) В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок