Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІОКСИДЦИРКОНІЄВІ НЕФОРМОВАНІ ВОГНЕТРИВИ ДЛЯ ФУТЕРІВКИ ІНДУКЦІЙНИХ ПЕЧЕЙ ВИРОБНИЦТВА ПРЕЦИЗІЙНИХ СПЛАВІВ

ДІОКСИДЦИРКОНІЄВІ НЕФОРМОВАНІ ВОГНЕТРИВИ ДЛЯ ФУТЕРІВКИ ІНДУКЦІЙНИХ ПЕЧЕЙ ВИРОБНИЦТВА ПРЕЦИЗІЙНИХ СПЛАВІВ

Назва:
ДІОКСИДЦИРКОНІЄВІ НЕФОРМОВАНІ ВОГНЕТРИВИ ДЛЯ ФУТЕРІВКИ ІНДУКЦІЙНИХ ПЕЧЕЙ ВИРОБНИЦТВА ПРЕЦИЗІЙНИХ СПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Пискун Тетяна Василівна
УДК 666.762.52:662.9
ДІОКСИДЦИРКОНІЄВІ НЕФОРМОВАНІ ВОГНЕТРИВИ
ДЛЯ ФУТЕРІВКИ ІНДУКЦІЙНИХ ПЕЧЕЙ
ВИРОБНИЦТВА ПРЕЦИЗІЙНИХ СПЛАВІВ
Спеціальність 05.17.11–технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків–2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у ВАТ “Український науково-дослідний інститут вогнетривів імені А.С.Бережного” Міністерства промислової політики України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Караулов Анатолій Григорович,
ВАТ “Український науково-дослідний інститут вогнетривів ім. А.С.Бережного”, завідувач лабораторії, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Семченко Галина Дмитрівна,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, головний науковий співробітник кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей;
кандидат технічних наук, доцент
Литовченко Сергій Володимирович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
доцент кафедри матеріалів реакторобудування.
Провідна установа: Українська державна металургійна академія, кафедра хімічної технології кераміки і вогнетривів,
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 20 листопада 2003 р. о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 17 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В зв’язку з розвитком і промисловим освоєнням прогресивних металургійних технологій, а саме: виробництва принципово нового металічного матеріалу – тонких стрічок з прецизійних важкоплавких аморфних сплавів, а також рафінування і спікання важкоплавких спецсплавів в Україні і інших странах СНД виникла потреба в розробці якісних високовогнетривких матеріалів для індукційних печей.
В технології виробництва тонких стрічок з аморфних сплавів однією з основних операцій є плавлення цих сплавів в печах при температурах 1600 – 1800 ?С. Технологія рафінування та спікання важкоплавких спецсплавів здійснюється в індукційній печі при температурі не менше 2400 ?С з застосуванням молібденового тиглю. Футерівка індукційних печей для плавки аморфних сплавів є робочою, і вона має бути високостійкою до розплаву аморфних сплавів, які містять агресивні додатки бору, фосфору, кремнію, і забез-печувати високу чистоту сплавів за неметалічними вкраплинами, точний склад сплавів і надійну та безпечну експлуатацію високотемпературного устаткування. Футерівка печей рафінування і спікання спецсплавів не є робочою, вона є захисною і розміщується між тиглем і індуктором. Для умов служби цих типів індукційних печей є придатними тільки високовогнетривкі діоксидцирконієві вог-нетриви. Але існуючі діоксидцирконієві вогнетриви не забезпечують достатню металостійкість футерівки плавильних індукційних печей, а також не було ефективної теплоізоляції індукційних печей спікання при температурах експлуатації 2400 ?С, яка б не забруднювала пилом пічний простір. Відсутність вогнетривів для футерівки індукційних печей, де проводяться високотехнологічні процеси обробки металів при надвисоких температурах у вакуумі або некисневій атмосфері, не дозволяла виробляти якісні важкоплавкі прецизійні сплави.
Таким чином виникає актуальна проблема провести дослідження та створити металостійку діоксидцирконієву футерівку індукційних печей для нового технологічного процесу і устаткування виробництва стрічки з металічних аморфних сплавів і мікрокристалічних матеріалів.
Актуальним завданням також є проведення досліджень і створення високо-ефективних теплоізоляційних матеріалів із діоксиду цирконію з температурою експлуатації не менше 2400 ?С для індукційних печей високотемпературного спі-кання та рафінування сплавів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІОКСИДЦИРКОНІЄВІ НЕФОРМОВАНІ ВОГНЕТРИВИ ДЛЯ ФУТЕРІВКИ ІНДУКЦІЙНИХ ПЕЧЕЙ ВИРОБНИЦТВА ПРЕЦИЗІЙНИХ СПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок