Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація І підвищення ефективності розвитку виноградарства в регіоні

Організація І підвищення ефективності розвитку виноградарства в регіоні

Назва:
Організація І підвищення ефективності розвитку виноградарства в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шальнєва Власта Віталіївна
УДК 338.43: 634.8
Організація І підвищення ефективності розвитку
виноградарства в регіоні
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
МАРМУЛЬ Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту,
проректор з міжнародних зв’язків.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЄРМАКОВ Олександр Юхимович,
професор кафедри аграрної соціології
та розвитку села НАУ України Кабінету
Міністрів України;
кандидат економічних наук, доцент
ТАРАСЮК Алла Василівна,
Херсонський національний технічний
університет, доцент кафедри економіки
підприємства.
Провідна установа: Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, відділ підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться “30” червня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25, ауд. 341.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий “26” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виноградарство і виноробство є одними із стратегічних галузей АПК України, які забезпечують виробництво і споживання винограду і винопродукції, значні надходження в державний бюджет. Однак в останні роки в їх розвитку спостерігається ряд негативних тенденцій. Насамперед це стосується виноградарства як базової галузі виноградарсько-виноробного комплексу.
Негативні зміни характеризуються деградацією розсадництва, недостатнім і повільним відтворення виноградних плантацій, значним розкорчовуванням існуючих виноградних площ, недостатнім розповсюдженням нових високопродуктивних сортів і клонів, відставанням технологій вирощування винограду, скороченням його валових зборів і реалізації у свіжому вигляді. Незадовільними залишаються матеріально-технічна база галузі, впровадження інновацій, фінансове і кредитне забезпечення. Потребує адаптації до ринкових умов господарювання інфраструктура виноградарства.
Вказані і інші проблеми виноградарства знайшли відображення в дослідженнях відомих вчених України, серед яких А.М. Авідзба, А.М. Бузні, С.Ю. Дженеєв, О.Ю. Єрмаков, Ю.М. Новиков, В.О. Рибінцев, І.І. Червен, А.Ф. Чернявський, В.О. Фуркевич та ін. Разом з тим проблеми ефективного функціонування галузі виноградарства потребують дослідження його розміщення, спеціалізації, концентрації і реконструкції виноградників. Крім того недостатньо відпрацьовані економічні інструменти оцінки і визначення урожайності. Потребують вивчення і наукового обґрунтування задачі підвищення економічної стійкості виноградарських підприємств, вдосконалення організаційно-економічного механізму галузі, що пов’язано з її значною капіталомісткістю. Важливе значення має вирішення проблем підвищення конкурентоспроможності продукції, вдосконалення асортиментної структури у відповідності з потребами споживчого ринку, обґрунтування державного регулювання ефективного розвитку виноградарства. Наукове забезпечення вирішення цих теоретичних і практичних завдань відіграє важливу роль у розвитку виноградарства у регіонах України і Криму як найбільш значимого й перспективного регіону виробництва винограду. Цим обумовлено вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність, наукова і практична цінність.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційна робота зв’язана з темою наукових досліджень економічного факультету Херсонського державного аграрного університету “Організаційно-економічний механізм функціонування підприємницьких структур, систем ціноутворення, фінансово-кредитних відносин, страхування” (номер державної реєстрації 0102U003197).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організація І підвищення ефективності розвитку виноградарства в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок