Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Плахотнікова Лариса Олександрівна
УДК 378:338.24.021.8
ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ РЕФОРМУВАННЯ
ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна
економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кравченко Ірина Семенівна,
Інститут підвищення кваліфікації
керівних кадрів Національної академії державного
управління при Президентові України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Макарова Олена Володимирівна,
Інститут демографії та соціальних досліджень
НАН України, завідувач відділу соціальної політики
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Покрищук Валерій Олександрович,
Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення Міністерства праці і соціальної політики України та НАН України, завідувач відділу прогнозування ринку праці та
політики зайнятості населення
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, сектор гуманітарного та
сталого розвитку, м. Київ
Захист відбудеться “05” липня 2006 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.247.01 в Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “__” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Полякова C.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційні процеси в Україні, що зумовлені формуванням нової соціально-економічної системи, одночасно зазнають впливу процесів глобалізації та переростання індустріального суспільства в інформаційне. Важливою умовою такої широкомасштабної перебудови нашої країни є модернізація вітчизняної системи вищої освіти, необхідність якої продиктована зростаючим значенням її для економіки України. Адже серед сучасних чинників розвитку суспільства на перший план виходить людський капітал, якісною характеристикою якого є рівень знань, що стає ключовим елементом у забезпеченні постіндустріального розвитку будь-якої країни.
Тому стабілізація та подальше соціально-економічне зростання України багато в чому залежать від якісної підготовки спеціалістів, рівень знань яких забезпечить виробництво продукції, конкурентоспроможної на світовому ринку, сталий розвиток країни тощо. Неодмінною умовою забезпечення такого інтелектуального рівня в Україні є відповідність вітчизняної системи вищої освіти сучасним економічним умовам українського суспільства, які можуть сприяти або гальмувати її розвиток. Ці умови мають неоднозначний вплив на розвиток системи вищої освіти і потребують постійного дослідження взаємозв’язків між економічною трансформацією та системою вищої освіти. Отже, для прийняття адекватних рішень та ефективного процесу реформування системи вищої освіти важливо постійно враховувати зміну економічних умов.
Огляд вітчизняної економічної літератури засвідчив, що в роботах українських учених О.Грішнової, М.Долішнього, Г.Дмитренка, С.Злупка, І.Каленюк, І.Кравченко, В.Куценко, Е.Лібанової, О.Макарової, В.Новікова, В.Онікієнка, І.Петрової, С.Пирожкова, А.Чухна та ін. наголошується на тому, що серед чинників соціально-економічного зростання важливу роль відіграє освіта, яка визначає якість людського капіталу. Також слід зазначити, що наукові роботи вчених СРСР і ближнього зарубіжжя, серед яких роботи С.Струміліна, В.Жаміна, Г.Волкова, Г.Єгіазаряна, С.Костаняна, В.Корчагіна, А.Чупронова, Н.Янжули, Я.Янжули, Л.Гаврищева, К.Воробйова та ін., мали суттєвий вплив на дослідження обраної теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок