Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХВОРОБА МАРЕКА: ІНДИКАЦІЯ І ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА ТА РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ДІАГНОСТИКИ

ХВОРОБА МАРЕКА: ІНДИКАЦІЯ І ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА ТА РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ДІАГНОСТИКИ

Назва:
ХВОРОБА МАРЕКА: ІНДИКАЦІЯ І ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА ТА РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ДІАГНОСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Інститут експериментальної і клінічної
ветеринарної медицини
ГЕРІЛОВИЧ Антон Павлович
УДК 619:616.98:578.825.1-07
ХВОРОБА МАРЕКА: ІНДИКАЦІЯ І ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА ТА РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ДІАГНОСТИКИ
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор
Білокінь Віктор Степанович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, головний науковий співробітник лабораторії біотехнології.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Апатенко Володимир Максимович, Харківська державна зооветеринарна академія, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології;
кандидат ветеринарних наук
Пархоменко Людмила Іванівна, Луганський національний аграрний університет МАП України, доцент кафедри мікробіології і вірусології.
Провідна установа Сумський національний аграрний університет МАП України, кафедра вірусології, патанатомії та ветсанекспертизи.
Захист відбудеться “25” жовтня 2005 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “20” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук,
професор _______________________ А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороба Марека (ХМ) має значне поширення серед свійської та дикої птиці майже в усіх країнах світу. Особливості патотипічної та сероваріантної структури збудника значно ускладнюють діагностику та заходи профілактики ХМ (Witter1997; 2000). У більшості країн з розвиненим птахівництвом щороку хвороба Марека наносить значних економічних збитків – біля 1 млрд.США (Calnek B., 1998). Основним способом попередження цього захворювання в усьому світі є профілактика з використанням живих вакцин. Штами першого серотипу являють особливу небезпеку з точки зору утворення пухлин в організмі людини при контакті з живим вірусом (Laurent2001; 2004). M.(2000, 2003) неодноразово вказував на взаємозв'язок між ВХМ-віремією та атеросклерозом людини.
Циркуляція вірусу ХМ серед птахопоголів'я в Україні вивчена поверхнево, невідомо, які серо- і патотипи домінують. Розповсюдженню збудника сприяє необґрунтоване застосування імпортних полівалентних вакцин та вакцин, що містять вірус першого серотипу, яких на українському ринку зареєстровано понад 10 різновидів. Застосування полівалентних вакцин призводить до значної імунодепресії; при їх використанні можуть утворюватись рекомбінації вакцинних та патогенних штамів з непередбачуваними біологічними властивостями (vv i vv+-патотипів).
В Україні не зареєстровано жодного діагностичного набору для індикації антигену вірусу хвороби Марека (ВХМ), або його генетичного матеріалу. Ще й досі патологоанатомічний розтин лишається єдиним діагностичним прийомом. Існує також еритроцитарний діагностикум для РНГА, проте цей метод дослідження має недостатню діагностичну інформативність і дозволяє виявити антитіла до збудника лише на пізніх стадіях інфекційного процесу.
У зв’язку з цим індикація та вивчення біологічних властивостей польових ізолятів, розробка і впровадження засобів діагностики хвороби Марека є актуальними напрямками наукових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з тематичним планом наукових досліджень ІЕКВМ, затвердженим Українською академією аграрних наук, у рамках завдання 07 „Розробити та впровадити комплексні системи діагностики, терапії і профілактики інфекційних хвороб птиці” (2000-2005 рр.), номер держреєстрації 0101U001612.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХВОРОБА МАРЕКА: ІНДИКАЦІЯ І ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА ТА РОЗРОБКА ЗАСОБІВ ДІАГНОСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок