Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРБОЕКОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЙОРДАНІЇ)

УРБОЕКОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЙОРДАНІЇ)

Назва:
УРБОЕКОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЙОРДАНІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,47 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Махмуд Алі Хассан Аль Субех
УДК 72.01: 577.4 (569.5)
УРБОЕКОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД
В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ СЕРЕДОВИЩА
(НА ПРИКЛАДІ ЙОРДАНІЇ)
18.00.01. Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
 
Харків — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківській державній академії дизайну і мистецтв
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталія Євгеніївна, Харківська державна академія дизайну і мистецтв Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри “Інтер’єр та обладнання”
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Раллєв Олександр Борисович, Одеська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри основ архітектури
кандидат архітектури, доцент Буряк Олександр Петрович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри основ архітектури
Провідна установа:
Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, кафедра теорії та історії архітектури і синтезу мистецтв Міністерства культури та мистецтв України, м. Київ
Захист відбудеться “_6_” листопада 2003 р. о 13°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40; конференц-зала архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 2 жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.О. Фоменко
заГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період глобальної урбанізації (кінець XX ст. — початок III тисячоліття) архітектура як „друга” (рукотворна) природа увійшла в стадію багатопланової екологічної еволюції, цільова програма якої – екополіс.
У Йорданії спостерігається стала динаміка зростання населення (за останні 40 років майже утричі) та його урбанізації (біля 70 %). На її території утворюються міські агломерації: Амманська (міста Амман, Зарка, Сахаб, Сафут), Ірбідська (міста Ірбід, Хакама, Айдун, Мадаба, Маін), у яких нарощується небезпечна екологічна ситуація. У стані формування знаходяться Мадабська, Маанська, Акабська, Мафракська, а також поліцентричні групи міст (Каракська, Тафільська, Мутах-Мазарська). Щільність населення в районі Амману, де мешкає 50 % громадян країни (2 599110 люд.), - 340 люд./км ?, а в місті Ірбід з населенням 650 тис. та площею 410 км ? (за даними сіті Інтернет) – 1585 люд./км ?.
Нерівномірна система розселення, концентрація населення і забудови, соціально-психологічний, санітарно-гігієнічний дискомфорт життя в крупному місті та його ускладнена структура, поширення транспортної інфраструктури, забруднене повітря, шум (70 % автомобілів концентрується у містах Амман, Ірбід, Зарка, Мадаба, рівень автомобілізації сягає 100 – 170 авт./1000 жителів), неродюча земля, нерозвиненість технологій безвідходного виробництва, інформаційне перевантаження, прогресуючий відхід від природи – це чинники, які є причинами (за даними аналітиків з Інформаційних Програм Вивчення Населення при університеті Джона Хопкінса) тотальної урбоекологічної кризи.
Екологічна ситуація в Йорданії загострюється також існуючими природно-кліматичними умовами, ускладненим ландшафтно-геоморфологічним профілем території, дефіцитом лісів (1,4 % території), водних ресурсів і обмеженими площами землі, придатними для життя населення та сільськогосподарської діяльності (20 %), швидким розвитком мереж міського господарства (78,8 %).
На сучасному етапі у Йорданії ще не розроблена науково аргументована екологічна стратегія формування архітектурного середовища (фактично на всіх ієрархічних рівнях еколого-містобудівельного проектування, за винятком Амманської агломерації і окремих об’єктів громадського призначення).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УРБОЕКОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЙОРДАНІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок