Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУДОВІЙ АКУСТИЦІ (ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)

СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУДОВІЙ АКУСТИЦІ (ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)

Назва:
СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУДОВІЙ АКУСТИЦІ (ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Бєгов Давлат Джурабекович
УДК 343.977
СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУДОВІЙ АКУСТИЦІ
(ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Жаріков Юрій Федорович,
начальник інформаційно-технічного центру
Національної академії внутрішніх справ України,
Заслужений юрист України
Офіційні опоненти:– 
доктор юридичних наук, професор Лисиченко Віталій Костянтинович, Академія Державної податкової служби України, професор кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики;– 
кандидат юридичних наук, доцент Ящуринський Юрій Володимирович, Міжрегіональна академія управління персоналом, заступник завідувача кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Інституту права ім. Володимира Великого.
Провідна установа – Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченко (м. Київ).
Захист відбудеться 29.05.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035 Київ-35, пл. Солом`янська, ).
Автореферат розісланий 25.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент Є.Д. Лук`янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останнім часом все більша кількість злочинів розслідується за участю осіб, спеціальні знання яких дозволяють встановлювати істотні для кримінальної справи факти і обставини. При цьому виключно важлива роль нале-жить судовій експертизі, яка грунтується на досяг-неннях науки і техніки і є своєрідною процесуальною формою застосування спеціальних знань при провадженні в конкретних кримінальних та цивільних справах. Останніми роками розширено та удосконалено процесуальну регла-ментацію судової експертизи, створено мережу науково-дослідних інститутів і лабораторій, активно йде процес розробки нових видів експертних досліджень різних об`єктів, про що свідчать численні монографії, дисертаційні дослід-ження, статті, посібники, в яких висвітлюються процесуальні, орга-нізаційно-тактичні й науково-технічні основи сучасних різновидів судової експертизи.
Сьогодні, як показує аналіз судово-слідчої практики, сформувався, зокрема, ряд напрямів дослідження матеріалів звукозапису, які пов`язані із застосуванням нових методів та інструментальних засобів. До об`єктів судово-експертного дослідження звукозапису належать засоби фіксації звука (цифрова та аналогова техніка), а також матеріальні носії (фонограми, сигналограми) з відображеним на них усним мовленням людини, яка віддзеркалює індивідуальні властивості та навички того, хто розмовляє.
Дослідження усного мовлення точними інструментальними методами розпочато порівняно недавно, але вже зараз можна говорити про важливе те-оретичне та практичне значення цих методів для криміналістики і діяльності правоохоронних органів при розслідуванні різних злочинів.
Як свідчать літературні дані та слідча практика, в дослідженні усного мовлення людини можна виділити такі напрями:–
розпізнавання змістової (семантичної) сторони мовленнєвого сигналу (що сказано);–
ідентифікацію людини, що розмовляє, за ознаками усного мовлення (хто сказав);–
дослідження звукового середовища (де сказано);–
встановлення психофізіологічного стану того, хто розмовляє (як сказано).
Останній напрям є сьогодні найбільш актуальним, враховуючи потреби практики і сучасний рівень розвитку науково-дослідницького інструментарію.
Досягнення природничих і технічних наук значно розширили можливості розробки методик дослідження різних матеріальних об`єктів з метою вирішення задач криміналістичної ідентифікації.
Одним з видів таких об`єктів є усне мовлення людини, зафіксоване на матеріальному носієві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУДОВІЙ АКУСТИЦІ (ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок