Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ (1905 - 1918 рр. )

КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ (1905 - 1918 рр. )

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ (1905 - 1918 рр. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Щербін Лілія Василівна
УДК 94 (470 + 477) 05/1918
КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ РОСІЇ
ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ (1905 - 1918 рр. )
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кугутяк Микола Васильович
Прикарпатський національний
університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри етнології,
директор Інституту історії і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри соціально-економічних наук;
кандидат історичних наук, професор
Хоптяр Юрій Анатолійович
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри історії народів Росії і спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться 25 жовтня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “_20__” __вересня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. М. Скорейко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Здобуття Україною незалежності та побудова власної концепції зовнішньої політики активізували український фактор у геополітиці, ретроспективне відображення її ролі на міжнародній арені, сприйняття України як самостійної держави суспільствами сусідніх країн. Вагомим аспектом у контексті цих проблем є вивчення політики російських партій в українському питанні на початку ХХ ст. Поліетнічний характер російської держави зумовлював гостроту й важливість національних питань для її розвитку.
Партійні концепції, які були альтернативою урядової політики руси-фікації, пропонували широкий спектр варіантів вирішення національної проблеми українців. Але особливе місце серед цих проектів займала позиція Конституційно-демократичної партії Росії, яка ґрунтувалась на ідеї суспільної еволюції. Особливої актуальності набуває ця проблема у зв’язку з тісними контактами кадетів з українськими ліберальними партіями, значною чисельністю партії на Україні, а також участю кадетів в уряді  П.Скоропадського.
Суспільно-політична актуальність обумовлюється зростанням україно-фобських тенденцій, поширенням заяв деяких сучасних російських лідерів щодо відродження єдиної і неділимої Росії, звинувачень і тверджень у тому, що українського питання як такого не існувало і не існує взагалі.
Наукова актуальність полягає у тому, що проблема українського питання в діяльності Конституційно-демократичної партії не стала предметом спеціального комплексного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота виконана в рамках наукової проблематики Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника “Етнонаціональні, політичні та культурні процеси в країнах Центральної і Південно-Східної Європи ХІХ–ХХ ст.” (протокол №4 від 06.12.2001 р.).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є об’єктивне і всебічне вивчення місця й ролі українського питання в діяльності Конституційно-демократичної партії Росії.
Досягнення поставленої мети пов’язане з вирішенням таких завдань:
-проаналізувати виникнення, ідеологію, програмні засади Конституційно-демократичної партії Росії щодо національного питання в цілому та українського зокрема;
- простежити процес організаційного оформлення партії, її соціальну базу;
- висвітлити позицію партії щодо українського питання під час Першої російської революції, діяльність парламентської кадетської фракції у процесі обговорення та вирішення українських національних проблем в Державних Думах Росії чотирьох скликань;
- охарактеризувати особливості позиції російських кадетів щодо національних вимог українців під час Першої світової війни;
- розглянути ставлення Конституційно-демократичної партії до української державності в період Центральної Ради;
- зясувати політику кадетів щодо діяльності Гетьманату П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ (1905 - 1918 рр. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок