Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЮЮТЬСЯ У СФЕРІ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЮЮТЬСЯ У СФЕРІ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЮЮТЬСЯ У СФЕРІ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,42 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
КРИЖНА Людмила Володимирівна
УДК 343.9
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЮЮТЬСЯ У СФЕРІ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 12.00.08. - кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ -2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінології та юридичної соціології Національної ака-демії внутрішніх справ України.
Наукові керівники:
-доктор юридичних наук, професор Лихолоб Василь Григорович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри кри-мінології;
- кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Женунтій Володимир Іванович, Наці-ональна академія внутрішніх справ України, доцент кафедри.
Офіційні опоненти:
- заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Туркевич Інна Костянтинівна, Інститут адвокатури при Київському університеті імені Тараса Шевченка, завіду-юча кафедрою (м. Київ);
- кандидат юридичних наук, доцент Дадерко Леонід Федорович, Київський національний університет культури і мистецтв, завідуючий кафедрою (м. Київ).
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "25" січня 2001 року о 14.00 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, пл. Солом'янська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внут-рішніх справ України (03035, м. Київ-35, пл. Солом'янська, 1).
Автореферат розісланий '22" грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Є.Д.Лук'янчиков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми дослідження. Складний переломний період розвитку, що переживається країною та передбачає перехід суспільства в новий якісний стан, переорієнтацію політичних, економічних, етично-культурних процесів, а також реформування правової системи вимагає нових підходів до забезпечення правопорядку. В цей період не могли не загостритися негативні процеси, що знаходять вияв, зокрема, в значному зростанні злочинності та її суспільної небезпеки. Це, в свою чергу, представляє серйозний чинник, що гальмує реформування суспільства і держави, негативно впливає на якість життя значної частини громадян.
Розвиток негативних процесів і явищ, що інтенсивно виявляються в сфері сімейно-побутових відносин, був приречений попередніми етапами розвитку суспільства і держави, передусім великими прорахунками в формуванні і реалізації політики по відношенню до сім’ї, побутової сфери. Ці прорахунки в свою чергу послужили базою відтворювання негативних процесів і явищ для інших сфер. Це виявилося, насамперед, в тому, що багато років пріоритетними вважалися обов’язки сім’ї і громадянина перед державою, нерідко навіть на шкоду обов’язкам і правам держави перед ними; виробничі відносини часто протиставлялися сімейним і побутовим; виховання в сім’ї вважалося менш значущим і ефективним, ніж виховання в учбових закладах (школах, ВНЗах). При цьому відбувалося поступове зниження рівня сімейного виховання і неформального контролю в сімейно-побутовій сфері, руйнування почуття сімейного обов’язку, репродуктивних установок, ослаблення сімейних, родинних, побутових відносин за місцем проживання. Ці процеси, нарівні з прогресуючою алкоголізацією населення, в тому числі жінок, підлітків і молоді, викликало руйнівні негативні наслідки, істотним чином позначилися на формуванні так званих неблагополучних сімей, протиправних побутових установок, негативної поведінки неповнолітніх і молоді.
До принципових нестач концепції боротьби зі злочинами, що вчинялися у сфері сімейно-побутових відносин у ті часи можна також віднести: пріоритет репресивних засобів над превентивними; недостатню диференціацію і індивідуалізацію впливу; недооцінку значення ресурсного забезпечення; захоплення широкомаштабними заходами, масовими формами впливу, часто на шкоду індивідуальній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЮЮТЬСЯ У СФЕРІ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок