Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МАСОВОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА СТАНОВЛЕННЯ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ФОРМУВАННЯ МАСОВОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА СТАНОВЛЕННЯ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ МАСОВОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА СТАНОВЛЕННЯ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса
ЧАБАННА Маргарита Валеріївна
УДК 32.001
ФОРМУВАННЯ МАСОВОГО СУСПІЛЬСТВА
ЯК НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА СТАНОВЛЕННЯ
ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ
(ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі політології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Науковий керівник
кандидат філософських наук,
Кисельов Сергій Олегович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, доцент кафедри політології
Офіційні опоненти
доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри країнознавства
кандидат політичних наук
Ржевська Ніна Федорівна,
Національний авіаційний університет, заступник директора Інституту міжнародних відносин з навчальної роботи, доцент кафедри культурології і туризму
Провідна установа
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “25” квітня 2006 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кімн. № 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України (м. Київ, вул. Кутузова, 8, кімн. № 218).
Автореферат розісланий “23” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Демократизація посттоталітарної держави є процесом, який потребує не лише інституційних перетворень, але і зміни свідомості населення, його світоглядних орієнтацій, політичної культури. Складність демократичних трансформацій полягає у тому, що створення демократичних інститутів політичної системи та лібералізація економіки, законодавче закріплення демократичних цінностей, механізмів захисту прав та свобод громадян, часто випереджає психологічну готовність населення до відповідних змін. Це може навіть спричинити опір здійснюваним реформам, які не відповідають очікуванням громадян, зорієнтованим на швидкі темпи наближення країни за всіма показниками до показників розвинених демократій.
Така ситуація уповільнює процес становлення демократії, формування громадянського суспільства, суб’єктами якого є активні громадяни, здатні незалежно від державної влади формулювати групові інтереси та активно їх обстоювати.
Для розв’язання такої ситуації необхідно зважати на передумови її виникнення, зокрема на особливості формування стійких психологічних рис, світоглядних орієнтацій великої частини населення, сформованих під впливом багатьох чинників суспільного розвитку на попередньому історичному етапі.
Здійснення переходу до демократії від тоталітаризму вимагає розгляду рис, притаманних людям саме у тоталітарному суспільстві. Потрібно зазначити, що їх сформовано певною мірою до встановлення диктатури, і тоталітарна влада, орієнтуючись на умови, які дозволили встановити режим, намагалася створити такий тип особистості, для якого властиві подібні психологічні риси. Йдеться про формування масового суспільства, атомізовані члени якого є зручними об’єктами тотального панування.
Тому у контексті розгляду особливостей перехідного періоду до демократії від тоталітарного режиму, для якого масовізація суспільства виступає умовою стабільності, необхідно дослідити ті особистісні риси, які роблять людину типовим представником масового суспільства, та збереження яких суттєво ускладнює процес демократизації держави.
Сукупність таких психологічних рис визначає поведінку, настанови, ціннісні орієнтації, світогляд людини та відповідно впливає на її діяльність як суб’єкта політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МАСОВОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК НЕОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА СТАНОВЛЕННЯ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок