Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва

Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва

Назва:
Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Марущак Оксана Василівна
УДК 377.1
Інтеграція знань з матеріалознавства
у професійній підготовці майбутніх фахівців
швейного виробництва
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій, економіки і
фундаментальних наук Вінницького державного
педагогічного університету імені Михайла
Коцюбинського, директор, м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член
АПН України Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН
України, відділ дидактики професійної освіти, головний
науковий співробітник, м. Київ;
кандидат технічних наук, доцент
Красильникова Ганна Володимирівна,
Хмельницький національний університет,
навчально-методичне управління, начальник,
м. Хмельницький.
 
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 15 листопада 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розісланий 14 жовтня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Докорінні зміни економічної структури виробництва в умовах ринку призвели до створення підприємств різноманітних типів з різною формою власності. Останнім часом з’явилася значна кількість приватних дрібних підприємств. Швейні вироби за індивідуальними замовленнями також виготовляють підприємства побутового обслуговування.
Така різноманітність галузевих підприємств із характерними формами організації праці передбачає високий рівень професійної компетентності та мобільності майбутніх фахівців, що відповідають потребам і вимогам ринку праці та формують готовність до професійної творчості й здатності до саморозвитку. У зв’язку з цим постає важлива проблема оновлення змісту освіти та пошуку ефективних шляхів удосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців. Перспективні напрями її розв’язання визначено Законами України “Про освіту” (1995 р.), “Про професійно-технічну освіту” (1998 р.), Національною доктриною розвитку освіти в Україні (2002 р.), Концепцією розвитку професійно-технічної (професійної) освіти (2004 р.).
Одним із можливих шляхів задоволення високих вимог, що висуває сучасне швейне виробництво до особистісних і професійно значущих якостей майбутніх робітників, є формування цілісної системи професійних знань на основі фундаментальних. Останні забезпечують своєрідну стабільність тієї основи знань, на яку не впливає будь-яка зміна сфер економічного життя, мобільність та адаптивність в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці.
Оскільки основним предметом праці в процесі виготовлення швейних виробів є різноманітні тканини й матеріали, для сучасного фахівця, зайнятого в тій або іншій галузі виробництва одягу, важливо мати базові знання про нього, які формує в учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) швейного профілю одна зі спеціальних дисциплін – “Матеріалознавство швейного виробництва” (МШВ).
Одним із важливих компонентів цієї предметної галузі є спеціальні знання властивостей швейних тканин і матеріалів (геометричних, механічних, фізичних, технологічних), загальнонаукові поняття про які представлені в природничо-наукових дисциплінах, а також уміння практично використовувати їх у технологічних процесах швейного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок