Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ЕТНОПСИХОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЗІ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

ЕВОЛЮЦІЯ ЕТНОПСИХОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЗІ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ЕТНОПСИХОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЗІ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,30 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САНАКОЄВА НАТАЛЯ ДМИТРІВНА
УДК: 821.161.2з – 3.09:159.922.4
ЕВОЛЮЦІЯ ЕТНОПСИХОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
У ПРОЗІ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО
10. 01. 01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
ШЕВЧЕНКО Віталій Федорович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри теорії літератури
та журналістики.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор МЕЙЗЕРСЬКА Тетяна Северинівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського, завідувач кафедри української філології;
кандидат філологічних наук ПАВЛЮК Ігор Зіновійович,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, старший науковий співробітник відділу української літератури ХХ століття.
 
Провідна установа:
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “20” червня 2006 р. об 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету (49027, Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, Дніпропетровськ-50, вул. Наукова, 13).
Автореферат розісланий “17” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Світорозуміння П.Загребельного охоплює велике коло розмаїтих проблем – від онтодіалектичних до соціо- і культурологічних. Людина як мікрокосмос становить для нього найвищу цінність. Саме тому чільне місце в змістовій сфері прози П.Загребельного посідає своєрідна етнопсихологічна концепція особистості, що синтезується в поняттєво-логічній та художньо-образній формі. Структура етнопсихологічної концепції особистості в П.Загребельного багатокомпонентна. До неї входять: загальне розуміння сутності й призначення людини, зокрема, чоловіків та жінок, української ментальності, сенсу життя, смерті й безсмертя, зіставлення реальних суспільних типів та взаємостосунків і т. ін.
У літературознавчому аналізі творчого доробку П.Загребельного важливе місце має посідати осмислення етнопсихологічної концепції особистості, оскільки прозаїк у кожному творі втілює особливості української ментальної поведінки, звертається до української “чоловічо-жіночої проблематики” (Н.Зборовська). Проте, до сьогодні цей аспект творчості П.Загребельного є недослідженим. З.Голубєва, В.Дончик, М.Ільницький, Т.Мимрик, С.Нестерук, І.Осадча, В.Оскоцький, В.Панченко, О.Сизоненко, М.Слабошпицький, В.Фащенко, В.Чумак, Н.Чухонцева, А.Шпиталь та інші основну увагу звертали на персоналістичну проблематику романістики письменника, поетикальні особливості, зокрема композиційні, жанрові, стильові тощо. Сюжетні лінії та характеристика персонажів романів П.Загребельного початку ХХІ ст. стали предметом аналізу в літературно-критичних рецензіях М.Бриних, Ю.Мушкетика, В.Югова. Естетичні функції символів, що сприяють творенню етнопсихологічної концепції особистості, простудійовані С.Нестерук.
Аналіз стану дослідження в українському літературознавстві обраної дисертаційної теми дозволяє зробити висновки, що критикою належно оцінені твори П.Загребельного, написані до 90-х років; не подано цілісного осмислення етнопсихологічної концепції особистості у прозі письменника та її еволюції; не виявлено співвіднесення традицій і новаторства в художньому вираженні цієї концепції, її зв’язку із ґендерною проблематикою та психоаналізом у романістиці митця.
Отже, актуальність теми зумовлена відсутністю в літературознавстві цілісного дослідження етнопсихологічної концепції особистості, її своєрідності в прозі П.Загребельного.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ЕТНОПСИХОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЗІ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок