Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРА ТА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: СТАНОВЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ (кінець ХІХ – початок ХХ століть)

КУЛЬТУРА ТА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: СТАНОВЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ (кінець ХІХ – початок ХХ століть)

Назва:
КУЛЬТУРА ТА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: СТАНОВЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ (кінець ХІХ – початок ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
АЛЕКСАНДРОВА Марина Вячеславівна
УДК 130.2(091)(477)“18/193”+008
КУЛЬТУРА ТА ЦИВІЛІЗАЦІЯ:
СТАНОВЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ
В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ
(кінець ХІХ – початок ХХ століть)
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків).
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Шейко Василь Миколайович,
Харківськa державнa академія культури,
завідувач кафедри теорії та історії культури
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, доцент Павленко Юрій Віталійович, Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України (м. Київ), головний науковий співробітник
кандидат філософських наук, доцент Анучіна Любов Василівна, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), професор кафедри культурології
Провідна установа
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, кафедра теорії, історії та практики культури, м. Київ
Захист відбудеться “24” грудня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003 м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “21” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена необхідністю усвідомлення українським суспільством своєї історичної перспективи. Нині, коли сучасна цивілізація набуває все більш бурхливого розвитку, а оптимістичні сподівання, що виникли на початку процесу її осмислення, не виправдовуються, коли протистояння природи й цивілізації збільшується, увесь спектр питань, пов’язаних із цими проблемами, надзвичайно актуалізується. Входження новітньої держави України до цивілізаційної спільноти та актуалізація її філософського доробку, який починає посідати чільне місце в світовій філософській думці, ставлять за необхідне звернення до філософських побудов українських мислителів в аспекті поглядів на культуру та цивілізацію. В цьому аспекті викликає інтерес творчість видатних діячів української культури, таких як М.П.Драгоманов, І.Я.Франко, В.І.Вернадський, які репрезентують три етапи розвитку української соціально-філософської думки кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (покоління громадівців, покоління “Молодої України” та покоління нової української інтелігенції), в філософській творчості яких простежується становлення цивілізаційної та культурної проблематики від загальних уявлень до рівня наукової концепції. Визначення поглядів цих мислителів на цивілізацію та культуру дозволяє виявити ідейну цілісність творчого доробку кожного з мислителів; порівняння цих поглядів мислителів кін. ХІХ – поч. ХХ ст. з попереднім етапом розробки культурно-цивілізаційної проблематики кін. ХVІІІ – кін. ХІХ ст., яка в даній роботі представлена філософською творчістю таких видатних мислителів, як Г.С.Сковорода, М.В.Гоголь, П.Д.Юркевич та П.О.Куліш, дає можливість більш повного розуміння розвою філософської думки на Україні.
Аналіз ступеня наукової розробки теми дає підстави для висновку, що дослідження культурно-цивілізаційної проблематики в українській філософській думці не представлене окремими науковими працями. Незважаючи на велику кількість загальних праць з історії української філософської думки, погляди українських мислителів на культуру та цивілізацію досі не були предметом спеціального аналізу, що й визначає актуальність даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження виконувалося в межах затверджених вченою радою Харківської державної академії культури тем: “Генеза та розвиток культурології”, “Історія української художньої культури”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КУЛЬТУРА ТА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: СТАНОВЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ (кінець ХІХ – початок ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок