Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю

Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю

Назва:
Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
Жолнович Ігор Володимирович
УДК 343. 982. 3. 01. 004. 14
Теоретичні проблеми та питання практики
криміналістичного опису особи за зовнішністю
Спеціальність: 12.00.09 - кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук

Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент,
Гулкевич Зіновій Трохимович,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України Гончаренко Владлен Гнатович, Академія адвокатури України, професор кафедри кримінального процесу і криміналістики
кандидат юридичних наук, доцент
Котюк Іван Ілліч,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри криміналістики
Провідна установа: | Київський національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, кафедра криміналістики (м. Київ).
Захист відбудеться “6” березня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 27
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 27
Автореферат розісланий “5” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук,
доцент Кучинська О.П.


Актуальність теми. Ст. 3 Конституції України наголошує, що людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпеку визнано у нашій країні найвищою соціальною цінністю. Проте, реалізувати задеклароване, без належної організації та ефективної діяльності правоохоронної системи неможливо.
Видається, що саме криміналістичні методи, прийоми та рекомендації покликані сприяти подальшому удосконаленню роботи правоохоронних органів. Одним із методів, що найчастіше використовується у правоохоронній діяльності є метод криміналістичної ідентифікації (ототожнення) живих осіб та трупів. Серед розмаїття його форм виділяють ототожнення за слідами пальців рук, ніг, ДНК-зразками, зовнішністю. За статистикою саме останньому виду належить визначальна роль у встановленні вище вказаних об’єктів.
Проблеми криміналістичного опису особи за зовнішністю, незважаючи на важливе теоретичне та практичне значення, ще недостатньо досліджені у криміналістиці. Окремі аспекти дослідження зовнішності особи висвітлено у працях, авторами яких є Ф. Апшай, Н.Ахтирська, В.Бахін, Р. Бєлкін, П.Біленчук, І. Винниченко, В. Гарбар, М. Герасимов, В. Гончаренко, Ю.Дубягін, О. Дубягіна, В. Житніков, О. Зінін, В. Колдін, В. Колмаков, І. Крилов, П. Кузнєцов, В.Кузьмічов, В.Лукашевич, Г. Мамедов, І. Мартиненко, Є. Моісеєв, В. Образцов, М.Салтевський, З. Самошина, С. Слинько, В.Снєтков, М. Терзієв, А. Топорков, А. Ухаль, П. Цвєтков, М. Чернець, В. Шепітько, М. Яблоков та ін.
Деякі питання використання ознак зовнішності під час проведення судово-медичних експертиз висвітлено такими українськими і російськими дослідниками як А. Голубович, Л.Голубович, П. Голубович, А. Громов, О. Коров’янський, В. Пашкова, А. Савушкін, М. Тагаєв, В.Томілін, О. Филипчук, В. Хохлов, В. Шиканов і ін.
Здебільшого дослідження криміналістичного опису особи за зовнішністю були вибірковими. Наприклад, за межами наукових інтересів, передусім, опинилися питання принципів криміналістичного методу словесний портрет, проблеми практики використання ознак зовнішності особи та інші. Усе це і зумовлює актуальність цього дисертаційного дослідження, його наукове та практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом наукових досліджень кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка за темою „Проблеми захисту прав та законних інтересів особи у кримінальному процесі в умовах його реформування”, затвердженою наказом ректора ЛНУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок