Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВИХ ТРАВМ У СОБАК

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВИХ ТРАВМ У СОБАК

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВИХ ТРАВМ У СОБАК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Білоцерківський державний аграрний університет
Телятніков Андрій Володимирович
УДК 619:616 – 073.75
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
ЧЕРЕПНО-МОЗКОВИХ ТРАВМ У СОБАК
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Борисевич Володимир Борисович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри хірургії ім. акад. І.О. Поваженко
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Рубленко Михайло Васильович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри незаразної патології тварин
Інституту післядипломного навчання керівників і
спеціалістів ветеринарної медицини
кандидат ветеринарних наук, доцент
Хомин Надія Михайлівна,
Львівська державна академія ветеринарної медицини
ім. С.З. Гжицького, доцент кафедри хірургії
 
Провідна установа: Харківська державна зооветеринарна академія, кафедра
хірургії Міністерства аграрної політики України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться "27" вересня 2002 р. о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 12б; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1
Автореферат розісланий "23" серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук П.О. Стадник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Травми голови складають приблизно 20% усіх пошкоджень і за ступенем частості стоять на другому або третьому місці після травм кінцівок. Переломи кісток черепа трапляються приблизно у 5 % травмованих пацієнтів, а тяжкі мозкові травми – у 2-4 %.
Характер черепно-мозкових травм багато в чому залежить від морфо-функціональних характеристик головного мозку. Останній являє собою м`яку, пухку структуру, яка особливо чутлива до дії травматичних факторів. Він підтримується та захищається частково оболонкою мозку та цереброспінальною рідиною, частково черепною кісткою та хребцями. Оскільки головний мозок повністю закритий твердим черепом, то будь-яке збільшення в об`ємі мозку приведе до збільшення внутрішньочерепного тиску, що може призвести до пошкодження мозку.
Патологічні зміни, які спостерігаються після травми мозку, класифікують як струс, ушиб чи рана. Струс – це найбільш простий вид мозкового ураження. Клінічно проявляється як непритомний стан, що розвивається після травми при відсутності постійного фізичного пошкодження. Внутрішньопаренхіматозні кровотечі та набряк головного мозку можуть спостерігатися при ушибах. Рани, особливо проникні, нерідко являють представляють собою найбільш тяжкий вид ушкодження і, як правило, пов'язані зі значним порушенням нормальної структури елементів мозку. Внаслідок пролому черепа виникають епідуральні гематоми у зв'язку з розривом середньої менінгіальної артерії; це веде до швидкого утворення додаткової маси (крові) та заповнення нею простору між черепом і твердою мозковою оболонкою. Субдуральні гематоми виникають як наслідок розриву дрібних судин, що знаходяться у м`якій судинній мозковій оболонці та подібним же чином чинять тиск на підлеглу мозкову тканину.
Травми центральної нервової системи потребують постановки точного діагнозу та невідкладного ефективного лікування. Необхідно конкретизувати місце пошкодження та оцінити ступінь тяжкості ураження.
Струс, ушиб та стиснення мозку є найбільш частими закритими пошкодженнями черепа, які перебігають з порушеннями функцій мозку. Кожний з цих станів супроводжується певними клінічними ознаками.
Часто зустрічаються комбіновані форми пошкоджень, що проявляється складним симптомокомплексом, елементи якого не завжди легко диференціюються безпосередньо після травми. У багатьох випадках, коли вони перебігають особливо важко, прижиттєвий діагноз залишається нез'ясованим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВИХ ТРАВМ У СОБАК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок