Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез, властивості та перетворення бі- і трициклічних похідних азиридину

Синтез, властивості та перетворення бі- і трициклічних похідних азиридину

Назва:
Синтез, властивості та перетворення бі- і трициклічних похідних азиридину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,73 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна
Збруєв Олександр Ігорович
УДК 547.717 + 541.65
Синтез, властивості та перетворення
бі- і трициклічних похідних азиридину
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній науковій установі “НТК “Інститут монокристалів” Національної академії наук України
Науковий керівник: |
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Чебанов Валентин Анатолійович
ДНУ НТК “Інститут монокристалів” НАН України, учений секретар
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Колос НадІЯ МиколаЇвна
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, професор кафедри органічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Войтенко Зоя Всеволодівна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри органічної хімії
Захист відбудеться “ 4 ” квітня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80)
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розіслано “___” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Панченко


загальна характеристика роботи
Вивчення гідрованих азотвмісних гетероциклічних сполук є одним з найбільш перспективних напрямків сучасної органічної хімії. Різноманіття їхніх класів і властивостей обумовлює неослабний інтерес до них з різних точок зору, у тому числі й з метою пошуку нових функціональних матеріалів. Фотоактивні речовини, до яких відносяться поліциклічні похідні азиридину, вважаються перспективними об'єктами для створення сонячних елементів, систем зберігання й відображення інформації, світлозахисних пристроїв, візуалізації деяких типів випромінювань і локалізації їхніх джерел. Інтелектуальні матеріали на основі фоточутливих сполук все частіше знаходять практичне застосування в різних галузях науки й техніки.
Актуальність теми. Похідні циклічних азиридиніланілів відомі з 1960_х років і привертають увагу вчених передусім своїми фотохромними властивостями. В 70-80 роки вони активно вивчались харківською школою органічної хімії. Проте, літературні дані з властивостей циклічних азиридиніланілів недостатньо повні і однозначні, і не дають чіткого уявлення про природу хімічних і фотоіндукованих реакцій та перетворень цих сполук, про будову відповідних інтермедіатів. В той же час, знання механізмів і закономірностей цих процесів становить як теоретичний, так і практичний інтерес. Зокрема, в останні роки в НТК “Інститут монокристалів” поновлено дослідження поліциклічних азиридинів, що пов’язано, в першу чергу, з розробкою нових матеріалів, у тому числі чутливих до іонізуючого випромінювання. Створення радіохромних матеріалів на основі циклічних азиридиніланілів може значно знизити вартість радіаційного контролю, спростити локалізацію джерела випромінення та надати можливість оцінити інтенсивність або дозу того чи іншого типу випромінення.
Виходячи з цього, синтез та дослідження будови, хімічних і фізико-хімічних властивостей поліциклічних азиридинів уявляється актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках наступних наукових тем НТК “Інститут монокристалів” НАН України:
– Пошук нових фото- і радіохромних матеріалів на основі біциклічних похідних азиридину та родинних сполук (№ держреєстрації 0102U002080)
– Створення нових радіохромних матеріалів – візуальних індикаторів радіоактивності (№ держреєстрації 0104U008435)
– Дослідження нових ансамблів частково гідрованих гетероциклів (№ держреєстрації 0105U005255)
– Дослідження нових азотвмісних гетероциклів на основі реакцій ненасичених карбонільних сполук, їх синтетичних попередників та еквівалентів (№ держреєстрації 0107U000492)
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Синтез, властивості та перетворення бі- і трициклічних похідних азиридину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок