Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Світоглядна політика в освітянсько-виховному процесі України 70-х – першої половини 80-х рр. ХХ століття (релігієзнавчий аспект)

Світоглядна політика в освітянсько-виховному процесі України 70-х – першої половини 80-х рр. ХХ століття (релігієзнавчий аспект)

Назва:
Світоглядна політика в освітянсько-виховному процесі України 70-х – першої половини 80-х рр. ХХ століття (релігієзнавчий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Пхиденко ігор станіславович
УДК 261.7(477): 94(477)“19”
Світоглядна політика в освітянсько-виховному
процесі України 70-х – першої половини 80-х рр.
ХХ століття (релігієзнавчий аспект)
Спеціальність – 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Волинського державного
університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор Курило В.М.,
професор-консультант кафедри історії України
і зарубіжних країн Київського державного
лінгвістичного університету.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор Уткін О.І., головний науковий співробітник Військового гуманітарного інституту Національної Академії оборони України;
кандидат історичних наук Преловська І.М.,
старший науковий співробітник відділу джерел
з новітньої історії України Інституту української
археографії та джерелознавства
імені М.С. Грушевського НАН України.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, відділ сучасної історії України (м. Київ).
Захист відбудеться “3” липня 2001 р. о “14” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001 Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001 Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “2” червня 2001 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Бучма О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах становлення української держави зростає необхідність розробки сучасної світоглядної основи освіти та відповідних їй систем навчання і виховання молодих людей як майбутніх громадян, духовно розвинених особистостей. Важливість цієї проблеми зумовлюється не вузькополітичними кон’юнктурними міркуваннями, а пошуком таких найбільш раціональних альтернатив суспільного розвитку, які відповідали б інтересам більшості людей нинішнього українського суспільства. Тому виникає потреба в аналізі та переоцінці освітньої політики й досвіду, накопиченого навчально-виховним процесом школи за попередні десятиріччя. Нині нерідко відкидається майже вся освітянсько-виховна спадщина минулого. Однак саме вона, як на сьогодні, є єдиним реальним об’єктом вивчення, незважаючи на полярність оцінок у ставленні до неї сучасників і нащадків.
Гуманізація суспільства, утвердження пріоритету загальнолюдських цінностей загострюють інтерес до проблеми духовного світу людини, її світоглядних орієнтацій і переконань. У цьому зв’язку сьогодні особливого значення набуває проблема осмислення змін у суспільній свідомості щодо релігії і атеїзму як елементів духовної культури, їх ролі у формуванні світоглядних орієнтирів підростаючого покоління. Громадська думка позбавилась від однобічної оцінки релігії як негативного явища пережиткового характеру. Стало очевидним, що протиставлення релігії і атеїзму як основного питання світоглядного виховання в школі не може мати під собою підстав.
Зрозуміло, що суспільно-політичні процеси, які відбуваються в Україні, зміни громадської думки щодо ролі і значення релігії і атеїзму не можуть не вплинути на ставлення учнівської молоді до них, яке завжди формується конкретними історичними умовами. Однак об’єктивна оцінка сучасного стану світоглядних орієнтирів підростаючого покоління потребує, на наш погляд, аналізу ставлення до релігії і атеїзму на попередніх етапах нашої історії. Актуальність дослідження світоглядної політики в школі семидесятих років і до початку перебудови зумовлена тим, що дає можливість винести уроки з минулого у частині докорінного протиставлення знання й віри як несумісних систем світоглядних цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Світоглядна політика в освітянсько-виховному процесі України 70-х – першої половини 80-х рр. ХХ століття (релігієзнавчий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок