Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

Назва:
СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
СУКАЧ Наталія Костянтинівна
УДК 331.21:343.9
СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
Спеціальність 08.03.01 – статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі статистики Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент,
Бараник Зоя Павлівна, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, докторант | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Ревенко Андрій Пилипович, Інститут економіки та прогнозування НАН України, гол. наук. співробітник відділу економічного зростання та структурних змін в економіці |
кандидат економічний наук Калачова Ірина Володимирівна, Державний комітет статистики України, директор департаменту статистики послуг
Провідна установа: | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної статистики, м. Донецьк | Захист відбудеться “ 24 березня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги,54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “_23_” лютого 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна злочинність - негативне широко поширене, глибоко структуроване соціальне явище, притаманне суспільно-економічним систе-мам. Для здійснення всебічного статистичного аналізу економічної злочинності необхід-но мати повні, достовірні та науково обґрунтовані дані щодо прояву його різних сторін. Дані, які дозволяли б проаналізувати злочинність за тери-торіальною та часовою ознаками, вивчити взаємозв'язок причин та наслідків, спрогнозувати її прояв тощо.
Статистичний підхід дозволяє співставити окремі та узагальнюючі показники економічної злочинності в часі та просторі, визначити міру їх змін, зв’язків та взаємозв’язків, тобто він відображає закономірний зв’язок кількісної та якісної сторін прояву цього складного соціального явища.
Використання статистичних методів дозволяє дослідити вплив сукупності факторних ознак, тобто зобразити процес існування економічної злочинності у вигляді статистичної моделі, на основі якої можна виявити тенденції та прогнозування розвитку системи. Вона відкриває та аналізує залежності та закономірності.
Наймасштабніші кримінологічні дослідження економічної злочинності здійснили такі зарубіжні вчені, як: Г.Ньюмен, К.Маннхейм, М.Клинард, Г.Кайзер, Г.Шнайдер та інші. Засновник теорії економічної злочинності – американський кримінолог Е.Сатерленд – у 1939 році ввів поняття “білокомірцева” злочинність, яке мало на увазі незаконну діяльність корпорацій, передусім, їх менеджерів.
Методологічні аспекти статистичного аналізу злочинності відображені в роботах українських та російських вчених: Бурлакова В.Н., Голосніченка Д.І., Гринчака В.М., Джужи О.М., Кальмана О.Г., Камлика М.І., Кулика О.Г., Лунєєва В.В., Савюка Л.І., Трофімової Г.Г., Христич І.О. та інших.
В Радянському Союзі будь-які статистичні дані про злочинність, у тому числі про економічну, не публікувалися. Це виключало можливість наукового пізнання її сутності та умов розвитку, особливо статистичного вивчення, висвітлення економічної злочинності.
Актуальність викладених аспектів та недостатній рівень дослідження теоретичних, методологічних і методичних проблем статистичної оцінки економічної злочинності у сучасних економічних умовах обумовили вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок