Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ШКІРИ І АСОЦІЙОВАНОЇ З НЕЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ У ЩУРІВ В РАННЬОМУ ПОСТНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОПЛІДНОГО УВЕДЕННЯ АНТИГЕНІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ШКІРИ І АСОЦІЙОВАНОЇ З НЕЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ У ЩУРІВ В РАННЬОМУ ПОСТНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОПЛІДНОГО УВЕДЕННЯ АНТИГЕНІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ШКІРИ І АСОЦІЙОВАНОЇ З НЕЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ У ЩУРІВ В РАННЬОМУ ПОСТНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОПЛІДНОГО УВЕДЕННЯ АНТИГЕНІВ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
КУЩ ОКСАНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 512.422:611.77.018]:591.392.083.3
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ШКІРИ І АСОЦІЙОВАНОЇ З НЕЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ У ЩУРІВ В РАННЬОМУ ПОСТНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОПЛІДНОГО УВЕДЕННЯ АНТИГЕНІВ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Волошин Микола Анатолійович
Запорізький державний медичний
університет, завідувач кафедри
анатомії людини
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса Петрівна, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології;
доктор медичних наук, професор Черкасов Віктор Гаврилович, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри анатомії людини.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет, МОЗ України, кафедра анатомії людини, м. Харків.
Захист відбудеться 29 березня 2001 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розіслано 18 лютого 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть проблеми. Пізнання закономірностей морфогенезу та будови органів новонароджених набуло актуальності в останні десятиріччя у зв’язку з посиленням антигенного пресингу на органiзм, особливо у плідному i ранньому постнатальному перiодах (Юрина Н.А., Радостина Е.И., 1990; Хлыстова З.С., 1993; Головацький А.С., 1994; Торбек В.Э., 1995; Дранник Г.М., 1998). У новонароджених дiтей, які перенесли внутрiшньочеревний вплив чужерiдних антигенiв, пiсля народження часто спостерiгається розвиток аутоімунних станів, імунологічних дефіцитів та iнфекцiйно-алергічних захворювань, проявами яких є ураження шкіри. Для таких дітей необхідно спецiально розробляти графіки щеплення, що пов’язано зi змiнами реактивностi лiмфоїдної системи шкiри (Ивановская Т.Е., 1989; Зверькова Ф.А., 1994; Ткаченко Ю.П., 1996; Евсюкова И.И., 1997; Пухлик Б.М., 1998).
Шкiра належить до найбiльш пролiферуючих органiв, з незакінченими процесами морфогенезу у ранньому постнатальному перiодi. Становлення шкіри та її похідних після народження не вивчено. Одним із чинників, які впливають на ці процеси, є адгезія, що забезпечується лектинами – молекулами клітинної адгезії та кадгеринами (Луцик А.Д., Детюк Е.С., Луцик М.Д., 1989; Hudson D.L., Sleeman J., Watt F.M., 1995). Розподіл рецепторів лектинів арахісу і сої в структурах шкіри після народження та їх роль в морфоутворюючих процесах шкіри не вивчались. До складу адгезивних молекул входять вуглеводвміщуючі біополімери, вміст яких динамічно змінюється (особливо хондроітин-4-сульфатів, хондроітин–6-сульфатів, дерматан-сульфату). Вплив вуглеводвміщуючих біополімерів на становлення шкіри та її похідних не вивчався. Шкірний покрив виконує роль як неспецифiчного захисту органiв i тканини, так i безпосереднього участника iмунологiчних реакцiй на антигенний вплив. В останнє десятирiччя швидко поповнюються i активно розробляються уявлення про шкiру як про iмунний орган, однак зберiгається багато дискусiйних питань в поглядах на будову шкiри (Bos J.D., Kapsenberg M.L., 1995; Вавилов А.М., Лезвинская Е.М., 1996; Буянова О.В., Коляденко В.Г., Черкасов В.Г., 1998). Виходячи з положення, що iмунний нагляд лiмфоїдної системи спрямовано на пiдтримку антигенної і структурної цілісності організму (Волошин М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ШКІРИ І АСОЦІЙОВАНОЇ З НЕЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ У ЩУРІВ В РАННЬОМУ ПОСТНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОПЛІДНОГО УВЕДЕННЯ АНТИГЕНІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок