Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИКА МІФУ В СУЧАСНОМУ ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ

ЕСТЕТИКА МІФУ В СУЧАСНОМУ ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ЕСТЕТИКА МІФУ В СУЧАСНОМУ ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ВЯЧЕСЛАВОВА Олена Анатоліївна
УДК 111.852:75.01(477)(043)
ЕСТЕТИКА МІФУ В СУЧАСНОМУ
ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на
кафедрі світової філософії та естетики.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор Суханцева Вікторія Костянтинівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри світової філософії та естетики
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Личковах Володимир Анатолійович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри філософії та культурології
 
кандидат філософських наук, професор Федорова Ірина Ігорівна,
Національний технічний університет України „КПІ”,
професор кафедри філософії факультету соціології
Провідна установа:
Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка МОН України, кафедра етики, естетики і культурології, м. Київ
Захист відбудеться 26.04. 2007 р. о 11-30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 29.051.05 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
Автореферат розіслано 24.03. 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Д. Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Аналіз сучасного художнього процесу є однією з важливих і складних проблем української естетики. Інтенсивні соціально-політичні, економічні й культурні трансформації, що відбулись в Україні впродовж двох останніх десятиріч, відкрили новий етап у розвитку українського мистецтва. Було повернуто до життя заборонені, забуті або відкинуті традиції, художні явища, імена, твори, які сьогодні виступають дієвою культуротворчою силою. Після тривалого відокремлення від світового культурного простору українське мистецтво активно включилось у світовий художній процес, по-своєму інтерпретуючи проблематику світового мистецтва ХХ століття. Зміни, що відбуваються в українському образотворчому мистецтві, мають сутнісний характер і пов’язані з масштабними трансформаціями типів художньої свідомості, світовідношення, метафізичних настанов і розуміння сутності мистецтва.
В естетико-мистецтвознавчій думці 1990-х років фактична відсутність необхідного теоретико-методологічного базису, який перебуває на стадії становлення, значно уповільнювала розв’язання дослідницьких завдань у царині новітніх художніх процесів. Крім того, відсутнім є й цілісний образ сучасної української образотворчості, у якій виокремлюються щонайменше три гетерогенних складових (contemporary art, нефігуративне мистецтво, фігуративне мистецтво). Невизначеність в українській естетиці теоретико-методологічних питань дослідження нових форм, що виникли у фігуративному мистецтві впродовж останніх десятиліть, не дозволяє робити якихось обґрунтованих висновків щодо реального співвідношення відзначених складових сучасного мистецтва в Україні. У становленні нової моделі національної образотворчості, репрезентованої традиційними видами професійного мистецтва, найбільш впливовими фахівці визнають тенденції перетворення, завдані опануванням етнокультурної традиції, європейського модернізму й постмодернізму. З ними відбулась актуалізація естетичної категорії „міф” в українському мистецтві й поширення теоретичного концепту міф” в українському мистецтвознавстві другої половини 1990-2000-х років. Полісемантизм поняття міфу вимагає рефлексії щодо специфічних естетичних аспектів цієї категорії. Актуальність теми дисертації окреслюється необхідністю дослідження нових явищ у розвитку традиційних видів українського професійного образотворчого мистецтва (живопису, скульптури, графіки), пов’язаних з виникненням і значним поширенням у їх межах неоміфологізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕСТЕТИКА МІФУ В СУЧАСНОМУ ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок