Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп’ютерних технологій

Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп’ютерних технологій

Назва:
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп’ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Пашнєв Дмитро Валентинович
УДК 343.98
Використання спеціальних знань при
розслідуванні злочинів, вчинених із
застосуванням комп’ютерних технологій
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики, судової медицини та психіатрії Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент
Щербаковський Михайло Григорович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії.
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
Клименко Ніна Іванівна, доктор юридичних наук, професор кафедри криміналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченко.
кандидат юридичних наук, доцент,
Коваленко Володимир Вікторович, заступник начальника кафедри криміналістики Луганського державного університету внутрішніх справ.
Провідна установа: | Київський національний університет
внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, кафедра криміналістики, м. Київ.
Захист відбудеться “12” травня 2007 року о “10.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „06” квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Литвинов О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Широке впровадження в Україні сучасних систем управління економікою, культурою, освітою, наукою, медициною, рухом літаків у повітрі, поширення телекомунікаційної мережі, впровадження системи електронних платежів, використання комп'ютерів у діяльності правоохоронних органів та у військовій справі тощо породили таке негативне явище, як комп'ютерна злочинність різних видів.
Вказана тенденція привела до збільшення кількості злочинів, що становлять загрозу демократичним перетворенням в Україні та її безпеці. Ст. 17 Конституції України проголошує, що забезпечення економічної та інформаційної безпеки України є однією з найважливіших функцій держави, справою всього українського народу. Ст. 1 Закону України „Про боротьбу з тероризмом” від 20.04.2003 р. передбачає серед інших видів технологічний тероризм як злочин, що здійснюється з терористичною метою із застосуванням комп'ютерних систем та комунікаційних мереж, які створюють умови для аварій і катастроф техногенного характеру. У ст. 7 Закону України „Про основи національної безпеки України” від 19.06.2003 р. серед загроз її національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері йдеться про комп'ютерну злочинність та комп'ютерний тероризм. Небезпечність злочинних дій із застосуванням комп’ютерних технологій обумовила введення нового розділу XVI Кримінального кодексу України „Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку”.
Аналіз статистичних даних щодо кримінальних справ, порушених за статтями розділу XVI КК України та рішень по них за матеріалами МВС України, дав наступні результати. Всього на території України з 1997 року порушено 167 кримінальних справ, з яких направлено до суду – 40%, припинено – 33%, призупинено – 27%. Основні підстави припинення справ: п.2 ст.6 КПК України – за відсутністю ознак злочину (40,4 %); ч.2 ст.100 КПК України – у зв’язку з незаконністю порушення (21,3%). Підстави призупинення: п.3 ст.206 КПК України – не встановлена особа злочинця (86,8%); п.1. ст.206 КПК України – місцезнаходження обвинуваченого не встановлено (13,2%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп’ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок