Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ НИРОК У ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ`ЯНУ ХВОРОБУ ПІСЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ НА КОМПЛЕКСІ “УРАТ - П”

КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ НИРОК У ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ`ЯНУ ХВОРОБУ ПІСЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ НА КОМПЛЕКСІ “УРАТ - П”

Назва:
КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ НИРОК У ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ`ЯНУ ХВОРОБУ ПІСЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ НА КОМПЛЕКСІ “УРАТ - П”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ І НЕФРОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПАЛАМАР СТАНІСЛАВ АРСЕНІЙОВИЧ
УДК 616.62-003.7-06:616.61.- 008.9-085.837.3-78
КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ НИРОК У ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ`ЯНУ ХВОРОБУ ПІСЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ НА КОМПЛЕКСІ “УРАТ - П”
14.01.06 – урологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник
Доктор медичних наук Возіанов Сергій Олександрович, старший науковий співробітник, завідувач відділення рентгенендоурології і літотрипсії Інституту урології і нефрології АМН України
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук Черненко Василь Васильович, головний науковий співробітник відділення сечокам'яної хвороби Інституту урології і нефрології АМН України.
Доктор медичних наук, доцент Серняк Юрій Петрович, завідувач курсу урології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету ім. М.Горького МОЗ України.
Провідна установа
Одеський державний медичний університет ім. М.І.Пирогова, кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 17 ” квітня 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології і нефрології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
З дисертаційєю можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології і нефрології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а.
Автореферат розісланий “ 15 ” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Бойко М.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. В останні роки відбулися радикальні зміни в лікуванні хворих нефроуретеролітиазом завдяки розробці і впровадженню дистанційної ударно-хвильової літотрипсії (в подальшому – дистанційна літотрипсія – ДЛТ). Дякуючи застосуванню ДЛТ, різко зменшилось число оперативних втручань при сечокам`яній хворобі і скоротився термін перебування хворих у стаціонарі (Возіанов О.Ф., Дзюрак В.С., 1994, Шеремета Р.З., 1994). Ефективність ДЛТ за даними різних авторів (Боржієвський А.Ц., 1999, Люлько О.В., Нусратуллоєв І.Н., Постолов Ю.М., 1998) коливається від 60 % до 99 %.
Попри високу результативність і малоінвазивність ДЛТ має і деякі недоліки. Вплив ударних хвиль на органи і тканини людини - це той аспект дистанційної літотрипсії, який продовжує хвилювати вчених. З огляду на це доцільним є дослідження взаємодії ударно-хвильових імпульсів з клітинними структурами нирки, а аналіз отриманих даних дозволить зробити висновок про те, чи є ДЛТ атравматичною по відношенню до структур клітин. Вивченню впливу ударно-хвильових імпульсів на клітинні структури нирки, дослідженню порушень функціонального стану нирок і верхніх сечових шляхів, а також профілактиці ускладнень шляхом прискорення елімінації фрагментів каменів під впливом стимуляції верхніх сечових шляхів і присвячена дана робота.
Процеси вільнорадикального (перекисного) окислення ліпідів в організмі привертають увагу все більшого числа дослідників. Відомо, що утворення перекисів ліпідів в клітинних мембранах є одним з універсальних процесів пошкодження клітин. Доведено ведуче значення ПОЛ в патогенезі ряду патологічних процесів (гіпоксія, запалення, стрес). Е.А.Голод и соавт., Е.А.Голод (1995, 1996) стверджують, що результати досліджень демонструють активацію ПОЛ у функціонуючих нирках хворих нефролітиазом і хронічним пієлонефритом, яка є одним з ведучих механізмів деструкції ниркової тканини.
Н.А.Лопаткин, Н.К.Дзеранов, С.А.Голованов (1994) своїми дослідженнями підтвердили активацію процесів ПОЛ у хворих на сечокам`яну хворобу в умовах ДЛТ.
У роботах закордонних авторів (Wolff J.M. et al., 1996, 1997) приділяється увага вивченню С-реактивного протеїну крові у хворих, котрі перенесли ДЛТ, як одного з найбільш чутливих маркерів тканинного пошкодження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ НИРОК У ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ`ЯНУ ХВОРОБУ ПІСЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ НА КОМПЛЕКСІ “УРАТ - П”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок