Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНЕРГЕТИЧНИЙ ВИМІР САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

СИНЕРГЕТИЧНИЙ ВИМІР САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СИНЕРГЕТИЧНИЙ ВИМІР САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Нестеренко Галина Олегівна
УДК:141.7: 111.11
СИНЕРГЕТИЧНИЙ ВИМІР
САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, доцент,
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, професор
Ожеван Микола Андрійович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки
при Раді національної безпеки і оборони України,
завідувач відділу інформаційної безпеки
і міжнародних інформаційних відносин;
- кандидат філософських наук
Штоквиш Олександр Анатолійович,
Національна академія Служби безпеки України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України.
Захист відбудеться 24.04.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 24.03. 2003 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент _________________ Л.С. ГорбуноваЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема самореалізації особистості споконвічно належала до фундаментальних проблем людського буття, оскільки саме завдяки процесу індивідуальної самореалізації відбувається включення одиничної людини до суспільних відносин.
На сучасному етапі розвитку українського соціуму принципи організації суспільних відносин характеризуються невизначеністю, що загострює проблеми в усіх сферах суспільного життя. Більше десяти років Україна намагається звільнитися від негативних наслідків системної трансформації, які виражаються у зростанні соціальної апатії, в незатребуваності звичних соціальних ролей, у проблематичності самореалізації особистості в бажаній сфері діяльності. Прийнята 1996 року Конституція України проголосила людину найвищою соціальною цінністю, запропонувала якісно нове правове поле людської діяльності, надала окремій особистості більшого простору зовнішньої свободи. Проте і сьогодні доводиться визнати відсутність діючих механізмів реалізації принципу пріоритету особистості в дійсності. За цих обставин все очевиднішою стає необхідність розв’язання проблем перехідного періоду не тільки на суспільному, а й на особистісному рівні.
Таким чином, актуальність дослідження процесу самореалізації особистості в умовах трансформації соціуму обумовлена загостренням, з одного боку, особистісної потреби в ефективній адаптації до змін соціосередовища, з іншого – потреби суспільства в повній реалізації сутнісних сил якнайбільшої кількості його членів.
У широкому розумінні, в основі проблеми самореалізації особистості лежить фундаментальна суперечність між суспільним та індивідуальним буттям. Конкретизуючи цю суперечність відповідно до принципу гуманістично-спрямованої організації соціально-філософського знання, можна виділити прикладну проблемну ситуацію, яка полягає в нез’ясованості параметрів оптимальної інтеграції внутрішнього змісту особистості у нестабільному соціальному просторі.
Незважаючи на фундаментальність, до ХХ століття проблема самореалізації особистості не вирізнялася в окреме питання соціальної філософії. Вона була органічно вплетена в коло проблем особистості і суспільства і різні погляди на зміст особистісної самореалізації зустрічаємо в роботах більшості мислителів, починаючи зі стародавньої філософії.
З початку ХХ століття в рамках різних філософських шкіл Західної Європи сформувалася етика самореалізації особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНЕРГЕТИЧНИЙ ВИМІР САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок