Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ В КІНЦІ 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РОКІВ ХХ СТ.

ДЕФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ В КІНЦІ 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РОКІВ ХХ СТ.

Назва:
ДЕФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ В КІНЦІ 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РОКІВ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,42 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАСЮК ОЛЕСЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

УДК 39(477)”19”
ДЕФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ
В КІНЦІ 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РОКІВ ХХ СТ.
Спеціальність 07. 00. 05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України
Борисенко Валентина Кирилівна,
професор кафедри етнології та краєзнавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
Кокін Сергій Анатолійович,
заступник начальника
Галузевого Державного архіву
Служби Безпеки України
Провідна установа Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М. Рильського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться „25” червня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
 
Автореферат розісланий „21” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена поставленою метою та орієнтована на розв’язання наукових завдань. Робота складається зі вступу, трьох розділів, списку використаних джерел та літератури. Повний обсяг дисертації становить 228 сторінок, з них основного тексту – 187 cторінок, списку джерел та літератури – 41 сторінка (376 найменувань).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Одним із пріоритетних напрямків сучасної етнологічної науки є вивчення національно-культурних традицій українського народу. Особливий інтерес викликає традиційна українська культура періоду 20-х – 30-х років ХХ ст. Саме в ці роки, під час суцільної колективізації та голоду-геноциду відбулася деформація, денаціоналізація та уніфікація культури. Внаслідок чого була порушена тяглість народних традицій та перерваний природних розвиток народної традиційної культури.
Голодомор 1932-1933 років як наслідок функціонування диктаторського тоталітарного режиму є найбільшою трагедією українського народу і не має аналогів у світі. Штучно створений Голодомор проти мирного населення є не що інше, як геноцид. Про це свідчить прийнятий 28 листопада 2006 року Верховною Радою України Закон „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, що визначає Голодомор геноцидом Українського народу.
Актуальність даного дослідження зумовлена насамперед масштабністю руйнівного впливу колективізації та голоду-геноциду на всі сфери традиційної культури українського селянства. А факти нещадного нищення російсько-більшовицькою владою українського народу, факти поневірянь і страждань, а також правда про їхні наслідки повинні бути ретельно вивчені та зафіксовані.
В українській та зарубіжній історіографії проблема деформації традиційної української культури в кінці 20-х на початку 30-х рр. ХХ ст. не була належним чином висвітлена. Питання наукового дослідження вперше і найактивніше порушили поза межами України. Лише із здобуттям незалежності України активізувалися дослідження цієї трагічної сторінки в історії нашої держави. На сьогодні кількість праць, публікацій присвячених зазначеному періоду, за підрахунками Бібліографічного покажчика виданого в Одесі, нараховується 6 назви Голодомори в Україні. Бібліографічний покажчик. – О.; Львів, 2001. – 656 с.
. Дослідниками та науковцями проведено низку фундаментальних розвідок (політичні, економічні, демографічні аспекти), але й досі майже не досліджено наслідки у руйнуванні етнокультури українців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ В КІНЦІ 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РОКІВ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок