Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕНЗІЯ ЯК ТИП ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної рецензії)

РЕЦЕНЗІЯ ЯК ТИП ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної рецензії)

Назва:
РЕЦЕНЗІЯ ЯК ТИП ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної рецензії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,19 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ЯВОРСЬКА Світлана Михайлівна
УДК 811.111+81'42+82.091
РЕЦЕНЗІЯ ЯК ТИП ТЕКСТУ
(на матеріалі англомовної рецензії)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
КУЗНЕЦОВА Лілія Андріївна,
Національний університет “Львівська
Політехніка”,
доцент кафедри прикладної лінгвістики
 
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
КОЛЕГАЄВА Ірина Михайлівна,
Одеський державний університет ім..І.І.Мечнікова,
завідувач кафедри стилістики і лексикологїї англійської мови
 
кандидат філологічних наук, доцент
АНДРЕЙЧУК Надія Іванівна,
Національний університету “Львівська
Політехніка”, завідувач кафедри прикладної
лінгвістики
 
Провідна установа Чернівецький державний університет
ім. Ю.Федьковича, кафедра англійської
мови, Міністерство освіти і науки,
м. Чернівці
Захист відбудеться “29” листопада 2000 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано “28” жовтня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Е.Білинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню англомовної рецензії як типу тексту.
Необхідність реферованого дисертаційного дослідження на вказану тему зумовлена тим фактом, що за довготривалу історію існування англомовна критика не отримала чітко визначеного місця ні у літературі, ні у літературознавстві: не досліджена теорія жанру, практично немає робіт з типології текстів критики, їх лінгвостилістичних особливостей. Стилістика критичних творів – “біла пляма” в лінгвістиці тексту англійської мови: немає досліджень прикладного характеру щодо практичних рекомендацій для написання критичних робіт. Критика як текст потребує детального вивчення та систематизації.
Маючи художню творчість за об’єкт аналізу, критика, однак, значно відрізняється від неї психологічними і когнітивними засадами та функціями. Це специфічний склад мислення, який не має аналогів ні в одному літературному жанрі, ні в одній науковій дисципліні, котрий залежить від естетичної самосвідомості епохи, від історії сприйняття та перетворення світу, рівня художньої творчості і таланту критика. Природа критики подвійна та суперечить сама собі: з одного боку, це науковий, об’єктивний аналіз, з другого боку, естетичне пізнання із значною мірою суб’єктивного. Крім цього, критика підпадає під дію різнорідних елементів стилю і дифузії жанрів, а стилістика робіт з критики, якою б незначною вона не була, є синтезом художньої творчості, науки та публіцистики. Критерії утворення системи критичних жанрів та її упорядкування засновуються природою даної творчої діяльності, умов її суспільного існування та функціонування, прагматичної цілеспрямованості.
Об’єктом даного дослідження є англомовна рецензія.
Матеріалом дисертаційного дослідження слугують англомовні тексти критичного характеру XVII – XX ст., починаючи з трактатів, есе, передмов до романів, авторецензій та літературно-художніх статей англійських та американських авторів XVII ст. до науково-теоретичних, науково-популярних, літературно-художніх та інших рецензій з сучасних англійських, американських та канадських газет, журналів, бюлетeнів, видавничих каталогів та спеціалізованих видань за 1986-1999 рр., а також рецензії з “критичних” сторінок Інтернету.
Загальний вибірковий корпус складає майже 3000 текстів.
Метою дослідження є рецензія не як поняття журналістики або літературознавства, а як тип тексту в рамках лінгвостилістичного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕЦЕНЗІЯ ЯК ТИП ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної рецензії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок