Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСТЬ І ФОРМИ ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

ОСОБИСТІСТЬ І ФОРМИ ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ОСОБИСТІСТЬ І ФОРМИ ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,44 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НИКИФОРОВА ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 141. 319. 8
ОСОБИСТІСТЬ І ФОРМИ ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Узбек Костянтин Минович,
професор кафедри прикладної та
вищої математики Донецького державного університету
економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Професор кафедри теорії культури і філософії науки
Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна
кандидат філософських наук
Попов Володимир Юрійович, доцент
кафедри філософії Донецького
національного університету
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН
України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться 24 квітня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 20 березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дискурс становлення та формування особистості є підставовим як для класичної, так і сучасної філософії, бо належить до “вічних” проблем людського буття. Але попри загальновживаність поняття особистості, ця проблема поступово опинилась на маргінесі соціогуманітарних досліджень, і тільки на межі ХХ-ХХІ сторіч знову набула актуального звучання. В цьому контексті на передній план висувається необхідність особливої уваги до теоретико-методологічних засад дослідження феномена особистості, конкретно-історичних детермінант та соціокультурних форм її самореалізації. В межах кризи старої дослідницької парадигми і переорієнтації її на сучасні гуманітарні проблеми, стає очевидною обмеженість позитивістської та природничонаукової методології, що була притаманна дослідженням феномена людини протягом значного часу. Така методологія приводила у свій час до численних здобутків, одначе цілий ряд соціогуманітарних проблем залишився поза сферою її можливостей. Матеріалістичне розв’язання сучасних проблем, характерне для соціальної філософії радянського періоду і частково успадковане, як методологічна традиція, сучасною вітчизняною філософською думкою, також досить часто виявляється непереконливим і суперечить науковим традиціям та соціально-культурним очікуванням.
Уявлення про людину як продукту соціально-природної детермінації примушують зводити її життєдіяльність до адаптації щодо соціально-природного середовища існування. Якби природа людини була саме такою, то не виявила б сучасна гуманістична антропологія в людини феноменологічної потреби в самоактуалізації, метафізичної потреби в бутті і одночасно – явища наркоманії, алкоголізму та суїциду на тлі задоволення матеріальних і соціальних потреб.
З іншого боку криза сучасної української політики і права, відсутність консолідуючої суспільної ідеї, глибинні суперечності нинішнього стану релігії і церкви, девальвація моральних цінностей і традицій, експансія сурогатів культури та комерсалізація її аж ніяк не ліпших взірців – все це породжує в індивідуальній масовій свідомості фрустральний стан, в якому сенс життя обертається на абсурд, а потреба в самоактуалізації особистості в суспільстві отримує потворну форму ескапізму, тобто втечі від суспільства.
В зв’язку з цим видається, що однією з найактуальніших проблем української політики соціального виховання є опрацювання концепції самореалізації людини в сучасних умовах та критеріїв її саморозвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБИСТІСТЬ І ФОРМИ ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок