Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ ТА ФЕРМЕНТІВ ЇЇ МЕТАБОЛІЗМУ В АДАПТАЦІЇ РОСЛИН ДО ТОКСИЧНОЇ ДІЇ ІОНІВ СВИНЦЮ

РОЛЬ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ ТА ФЕРМЕНТІВ ЇЇ МЕТАБОЛІЗМУ В АДАПТАЦІЇ РОСЛИН ДО ТОКСИЧНОЇ ДІЇ ІОНІВ СВИНЦЮ

Назва:
РОЛЬ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ ТА ФЕРМЕНТІВ ЇЇ МЕТАБОЛІЗМУ В АДАПТАЦІЇ РОСЛИН ДО ТОКСИЧНОЇ ДІЇ ІОНІВ СВИНЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МИКІЄВИЧ ІОЛАНТА МИХАЙЛІВНА
УДК 581.1:58.02:546.8:577.164.2
РОЛЬ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ ТА ФЕРМЕНТІВ ЇЇ МЕТАБОЛІЗМУ
В АДАПТАЦІЇ РОСЛИН ДО ТОКСИЧНОЇ ДІЇ
ІОНІВ СВИНЦЮ
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізіології та екології рослин біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук, доцент
Воробець Наталія Миколаївна,
Львівський державний медичний університет
імені Данила Галицького,
доцент кафедри медичної біології паразитології та генетики
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Криницький Григорій Томкович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри лісівництва
доктор біологічних наук, професор
Руденко Світлана Степанівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри загальної та експериментальної екології
Провідна установа: | Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “ 5 ” грудня 2003 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, аудиторія № 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий “ 3 ” червня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук Д.І.Санагурський


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Антропогенний вплив на природне середовище є причиною істотних змін у геохімічному циклі багатьох елементів, зокрема, важких металів (ВМ), що виявляється не лише у регіональному, але і глобальному масштабах (Weiss et al., 1999). Забруднення довкілля є актуальним питанням для України, оскільки вміст ВМ у багатьох регіонах перевищує гранично допустимі концентрації (Ніколайчук, 2001; Ковальчук, 2001 Лебідь та ін., 2001). Надмірне накопичення ВМ рослинами сприяє розвитку оксидативного стресу, при якому порушується необхідна для нормального росту і розвитку рослин динамічна рівновага між функціонуванням систем антиоксидантного захисту і утворенням активних кисневих метаболітів. Подвійний контроль за продукцією активних форм кисню (АФК) у клітинах забезпечують ферментативні і неферментативні антиоксиданти. Серед останніх вагоме значення у рослин належить аскорбіновій кислоті (АК), яка здатна знешкоджувати пероксид водню, супероксиданіон-радикал, синглетний кисень при їхньому надмірному утворенні в умовах оксидативного стресу (Noctor, Foyer, 1998; Smirnoff, 2000).
Свинець належить до основних металічних полютантів навколишнього середовища (Добровольский, 1987; Salt et al., 1998; Johnson, 1998). Збільшення свинцевого навантаження на біоту вимагає детального дослідження фітотоксичності цього металу, а також можливостей його детоксикації. Тому актуальним є пошук засобів для підвищення толерантності рослин до дії високих концентрацій ВМ. Дослідження засвідчують, що невисокі дози селену володіють здатністю знижувати токсичну дію деяких ВМ (Magos, Webb 1980; Uminska, 1990; Костышин и др., 1997; Ip, 1998). Селеніти можуть адсорбувати різні види металів і розглядаються як хімічні детоксикатори іонів ВМ (Shanker et al., 1996).
З’ясування фізіологічних основ толерантності рослин різних видів за надлишкового вмісту іонів ВМ у середовищі допоможе оцінити особливості вирощування сільськогосподарських культур за цих умов, а також може бути використане для потреб фіторемедіації (Salt et al., 1995; 1998; Chaney et al., 1997).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є частиною наукових тематик Бр 462Б “Відбір фізіолого-біохімічних маркерів стресу у рослин при дії промислових ксенобіотиків”, № держреєстрації 0193U041333 та ОБ 175б “Роль регуляторів росту у формуванні адаптаційного потенціалу рослин до несприятливих умов довкілля”, № держреєстрації 0103U001910 (здобувач дослідила активність ферментів метаболізму аскорбінової кислоти та їх метаболітів, визначила ростові показники у рослин).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ ТА ФЕРМЕНТІВ ЇЇ МЕТАБОЛІЗМУ В АДАПТАЦІЇ РОСЛИН ДО ТОКСИЧНОЇ ДІЇ ІОНІВ СВИНЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок