Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АфІЛІАЦІЯ ТА ВЛАДА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНі ФЕНОМЕНи В ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

АфІЛІАЦІЯ ТА ВЛАДА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНі ФЕНОМЕНи В ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

Назва:
АфІЛІАЦІЯ ТА ВЛАДА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНі ФЕНОМЕНи В ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Журов Михайло Стефанович
УДК 316.45/47:159.9
АфІЛІАЦІЯ ТА ВЛАДА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНі
ФЕНОМЕНи В ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної психології Університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Бандурка Олександр Маркович, Верховна Рада України, народний депутат
Офіційні опоненти: – доктор психологічних наук, доцент
Медведєв Володимир Степанович,
Київський інститут внутрішніх справ,
професор кафедри юридичної психології–
доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович,
Університет внутрішніх справ,
начальник лабораторії соціальної та
психологічної роботи в ОВС
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 07.04.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.700.04 в Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 05.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тімченко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність дії правових норм поведінки визначається рівнем їх відповідності створенню суспільних відносин. Всю їх різноманітність можна подати в конкретних формах афіліації та влади як соціально-психологічних феноменів, які лежать в основі побудови взаємообумовлених відносин. Вивчення закономірностей побудови цих відносин в значної мірі посилює апарат їх правового регулювання, що й визначає необхідність проведення досліджень в цьому напрямку.
Боротьба за владу є характерним процесом у період соціальних перерозподілів раніш усталених відносин. Цей процес однаково спостерігається як на побутовому, державному, так і міждержавному рівнях. Він має однакові закономірності вияву в матеріальних, духовних і фізичних формах відносин. Поняття влади винятково багатогранне і неодмінно пов'язане з процесом управління, його організацією в різних умовах життєдіяльності від міжособистісних відносин до державної організації влади. Практично, питання влади є соціально-психологічною основою організації будь-яких форм суспільних відносин.
Правильне розуміння даного соціально-психологічного феномена є основою в підготовці працівників правоохоронних органів і осіб, пов'язаних з організацією та управлінням суспільними відносинами. Проблема реструктуризації колишніх форм управління вимагає обґрунтованого розуміння змін, які вносяться не тільки їх ініціаторами, а й з боку всього суспільства.
Незважаючи на великий обсяг досліджень цієї проблеми, наявності значної кількості теоретичних розробок, особливо в питаннях організації політичної влади, все ще залишається мало вивченою соціально-психологічна природа розуміння і сприйняття влади, зміна психології особистості, наділеної владою, та причини виникнення зловживання чи непідкорення їй, що приводить до прихованого протистояння, яке за відомих умов виливається у відкритий протест.
Усе це загалом і визначає актуальність вивчення природи влади не тільки як соціального феномена організації суспільних відносин, але і основ психологічної природи її сприйняття. З одного боку, прагнення до влади, щоб бути захищеним, а з другого – досягнення панування визначає тісний зв'язок соціальних мотивів афіліації та влади.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Глибоке вивчення даного питання вносить значний вклад у підготовку курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, які і визначає значення дослідження теми “Афіліація і влада як соціально-психологічні феномени в організації спільних відносин”, яка розроблена і відповідає програмі навчальних планів, пунктів № 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АфІЛІАЦІЯ ТА ВЛАДА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНі ФЕНОМЕНи В ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок