Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНІ ЧИННИКИ СУБ’ЄКТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА

СЕМАНТИЧНІ ЧИННИКИ СУБ’ЄКТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА

Назва:
СЕМАНТИЧНІ ЧИННИКИ СУБ’ЄКТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
Дьяков Сергій Іванович
УДК 159.9.072
СЕМАНТИЧНІ ЧИННИКИ СУБ’ЄКТНОСТІ
МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Слов’янському державному педагогічному університеті,
кафедра психології
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
Саврасов Володимир Павлович,
Слов’янський державний педагогічний університет,
доцент кафедри загальної психології
Офіційні опоненти – член-кореспондент АПН України
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія психології особистості
ім. П.Р.Чамати, завідувач
– кандидат психологічних наук, доцент
Чернобровкін Володимир Миколайович,
Луганський національний педагогічний університет
ім. Т.Г.Шевченка, кафедра психології, завідувач
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра прикладної психології
Захист відбудеться 26 квітня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розіслано 25 березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Запропонована тема спрямована на дослідження семантичних властивостей соціального досвіду майбутнього педагога з метою визначення критеріїв та способу аналізу і оцінки феномена суб’єктності.
Актуальність проблеми розуміння соціальної дійсності у формуванні досвіду та мотиваційної спрямованості людини підкреслюється як у філософії, так і у психології (О.Ю.Артем'єва, Е.Кассірер, Дж.Келлі, О.М.Леонтьєв, Д.О.Леонтьєв, О.М.Лактіо-нов, В.Ф.Петренко, О.О.Потебня, П.Рікер, О.М.Славська, Н.В.Чепелєва, О.Г.Шме-льов та ін.). С.Д.Максименко визнає необхідність глибшої орієнтації наукових досліджень на аналіз внутрішнього суб'єктивного світу людини. Проте психологічний аспект смислової репрезентації дійсності суб’єктом залишаєть-ся на сьогодні на периферії наукових пошуків. Одним із можливих аспектів дослідження цієї проблеми є вивчення впливу сформованої в індивіда в ході його соціального досвіду системи оцінок рольових стосунків на становлення його суб’єктності як професіонала.
Аналіз сучасної культурно-освітньої ситуації показує, що актуальним сьогодні стає вивчення вчителя не тільки як носія професійних якостей та здібностей, але і як суб'єкта, відповідального за їхнє формування і застосування (О.М.Волкова, О.К.Дусавицький, Є.А.Клімов, Н.В.Кузьміна, Г.К.Маркова, Л.М.Мітіна, В.О.Якунін та ін.) У дослідженнях діяльності вчителя суб’єктність здобула статус методологічного принципу і одночасно є предметом вивчення. Але у відповідних працях майже не порушений такий важливий фактор суб'єктності педагога як його семантична сфера.
У методології науки інтерпретація, розуміння та смисли людини розглядаються як універсальні способи осяг-нення дійсності (О.С.Атманських, Ґ.- Ґ. Ґадамер, С.С.Гусєв, В.В.Знаков, С.Б.Кримський, Г.С.Тульчинський, В.С.Швирьов та ін.), що зумовлює можливість їх застосування у вивченні чинників суб’єктності педагога.
Семантична репрезентація у структурі суб’єктності людини пов’язана з її рольовою ідентифікацією у соціальному мікросередовищі та визначає інваріанти її основних ставлень. На рівні довільної поведінки вона є фактично тією структурою, яка мотивує активність особистості. На нашу думку вивчення семантичної сфери вчителя відкриває можливість формування, прогнозування та корегування його суб’єктності.
В якості адекватного метода вивчення семантичної сфери педагога у дисертації виступив метод моделювання семантичних структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ ЧИННИКИ СУБ’ЄКТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок