Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЖЕРЕЛА З СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ІСТОРІЇ МІСТ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVІІІ – 1853 р.

ДЖЕРЕЛА З СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ІСТОРІЇ МІСТ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVІІІ – 1853 р.

Назва:
ДЖЕРЕЛА З СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ІСТОРІЇ МІСТ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVІІІ – 1853 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОНСТАНТІНОВА Вікторія Миколаївна
УДК 930.2 (477.6) “17/18”
ДЖЕРЕЛА З СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ІСТОРІЇ МІСТ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVІІІ – 1853 р.
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бойко Анатолій Васильович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії
та спеціальних історичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Васильович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри українознавства;
кандидат історичних наук, доцент
Виноградов Геннадій Миколайович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
історії середніх віків.
Захист відбудеться 04.06. 2004 р. о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 у Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 2.
Автореферат розісланий 28.04. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження джерел з історії соціально-економічного розвитку міст південного регіону визначається необхідністю проведення ефективної соціально-економічної політики в сучасній Україні, яка повинна враховувати досягнення та прорахунки, що мали місце в минулому. Важливим для процесу державотворення є вивчення традицій місцевого самоврядування, що існували у південноукраїнських містах, історії промисловості та торгівлі.
Реконструкція та комплексний аналіз джерел із соціально-економічної історії міст регіону дозволяє зрозуміти причини та сутність феномена південноукраїнського міста, соціально-економічних процесів, які мали місце на півдні України в останній чверті XVIII – середині ХІХ ст. та відбуваються в умовах сучасного державотворення.
Питання, дотичні до соціально-економічної історії південноукраїнських міст, розглядались в історіографії переважно в контексті вивчення соціально-економічної історії Російської імперії або регіону, історії права, адміністративної системи імперії, проблем історичної урбаністики, у джерелознавчих студіях, із формуванням традиційного для кожного напрямку кола джерел. Принципово нове дослідницьке завдання сьогодення — комплексне осмислення історичної ролі міст як елементів соціально-економічної системи Південної України — потребує подолання традиціоналізму в джерельній базі, її цілісної реконструкції, вирішення проблеми репрезентативності.
Розпорошеність архівних фондів, яка зумовлена специфічними особливостями руху службової документації міських установ та подальшого фондоутворення, заклала міцне підґрунтя традиційному твердженню щодо обмеженості джерельної бази досліджень із соціально-економічної історії цього періоду. Отже, на сьогодні є необхідним визначення особливостей фондування документів місцевих та центральних структур, проведення суцільної архівної евристики, джерелознавчого аналізу документації, встановлення специфіки та еволюції законодавчих, актових, справочинних, описово-статистичних і наративних джерел, визначення інформативних можливостей актуалізованого масиву писемних джерел із соціально-економічної історії міст Південної України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах наукової теми історичного факультету Запорізького державного університету — “Реконструкція демографічних та етнічних процесів на основі комп’ютерної бази даних “Населення Південної України ХVІІІ – ХІХ століття” (номер державної реєстрації 0100U001736).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЖЕРЕЛА З СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ІСТОРІЇ МІСТ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХVІІІ – 1853 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок